📷 Výhra s houževnatým soupeřem

Na své vysoké vítězství z minulého kola chtěli fotbalisté našeho B týmu navázat v dalším domácím duelu, kdy jsme hostili na hlavním hřišti tým z Lučiny. „V dnešním zápase jsme se vezli po takové sinusoidě. Střídali jsme lepší momenty s těmi horšími,“ začal s hodnocením zápasu trenér Radim Pešek.

Hosté byli ve hře hodně nepříjemní, v první půli tak diváci branku neviděli. „Do zápasu jsme vstoupili myslím si, že docela dobře. Vytvořili jsme si pár dobrých šancí a hodně standrardních situací. Bohužel jsme byli buďto málo důrázní, nebo nepřesní, a nepovedlo se nám dát úvodní rychlou branku. Po takových patnácti minutách naše tempo hry opadlo a hra se malinko vyrovnala, ale nevybavuju si žádnou šanci soupeře, ze které by naší branku ohrozil. Bohužel ani my jsme si do konce poločasu už moc šancí nevypracovali,“ řekl domácí trenér k první pětačtyřicetiminutovce.

Vše podstatné se nakonec událo po změně stran. „Vstup do druhého poločasu byl z naší strany opět velmi aktivní. Vypracovali jsme si řadu šancí a konečně se nám podařilo vstřelit branku. Místo toho, aby nás to uklidnilo, tak jsme asi na patnáct minut úplně vypadli ze hry. Z toho také pramenil vyrovnávací gól soupeře. Následně jsme opět přebrali iniciativu, byli aktivní, vytvářeli jsme si šance a myslím, že zcela zaslouženě se nám nakonec povedlo dát ještě dvě branky,“ potěšilo Radima Peška.

„Nutno říct, že utkání se odehrálo na těžkém a podmáčeném terénu a bylo znát, že kluci místy tahali nohy. Na trávě jsme absolvovali pouze jeden trénink, nebylo to pro kluky nic lehkého. O to víc jsem rád, že jsme utkání zvládli a připsali si tři body. Nyní nás čekají vedoucí Řepiště, máme jim z podzimu co vracet a navíc je to derby, které nemá nikdy favorita. Určitě tam nepojedeme to jen tak zkusit, pojedeme tam s tím, že uděláme všechno pro to, abychom zvítězili,“ řekl vratimovský trenér.

Vítězstvím nad Lučinou jsme si upevnili druhou příčku tabulky, na vedoucí celek z Řepišť ztrácíme osm bodů. A právě v sobotu 16. dubna se od 16.00 hodin představíme na hřišti lídra tabulky.

FC VRATIMOV B – FINSTAL LUČINA 3:1 (0:0)
Branky: 47. P. Štromp, 81. Chlopek, 89. Trmal z pk – 65. K. Tomíček. Rozhodčí: Barčík – Yeghiazaryan, Klimek. ŽK: Chlopek, Smilowski, Mikšovič – Smital. Diváci: 51.
Vratimov B: Sýkora – Hammer, Smilowski, Hrdý, Piskoř – Roháček (88. D. Pešek), Trmal – Hruška, P. Štromp (67. Mikšovič), Chlopek – Zbavitel (60. Brezula). Trenér: Radim Pešek.
Lučina: Filipec – Bártek, M. Kohut, R. Tomíček, Mokryš – K. Tomíček, L. Kohut, Blahut, O. Majer – Smítal (69. Zima), Křenek. Trenér: Michal Chlebek.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto: Gabriela Balková)