Výhra jde stranou, všichni teď myslí na uzdravení spoluhráče

Měl to být pohodový zápas, na který se všichni těšili. Náš B tým totiž hostil na domácím trávníku soupeře ze Starého Města, kterému momentálně šéfují naši bývalí trenéři Jan Žižka a Jakub Hottek. Prestižní zápas to byl rovněž i pro dvojici našich hráčů, vždyť Lukáš Slota s Nshanem Avetisjanem strávili v dresu soupeře několik sezon.

Domácím se podařil vstup do zápasu. První gól se nám povedl vstřelit již ve 4. minutě zásluhou Chlopka. Po půlhodině hry zvyšoval Klejnot na dvoubrankový rozdíl. Na začátku druhého dějství se bohužel soupeři podařilo snížit, autorem branky na 2:1 byl Blažek. V 53. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a pískala se penalta. K její exekuci se postavil kapitán Vojtěch Osvěčík, ale neproměnil. Deset minut po přestávce se nepříjemně zranil při souboji s hostujícím gólmanem vratimovský útočník Avetisjan, pro nějž musela přijet RZS. Utkání bylo na delší čas přerušeno a následně bylo hlavním rozhodčím zápasu nastaveno pětatřicet minut. Za svůj zákrok dostal gólman Starého Města žlutou kartu a nařízenou penaltu Chlopek proměnil. O šest minut později pak pečetil naší výhru střídající Brezula. Radost ze zisku tří bodů tentokráte šla zcela stranou. Všichni byli v myšlenkách na zraněného Nshana, který je už po operaci a celý klub mu přeje nejen brzké uzdravení, ale také i návrat na zelený pažit.

„Vítězství je sice krásná věc, ale daleko důležitější je lidské zdraví. Všichni přejeme Nshanovi hodně síly a ať následná léčba probíhá rychle a bez komplikací,“ řekl po zápase hodně smutným hlasem domácí trenér Radim Pešek.

„Utkání s béčkem Vratimova jsme prohráli zaslouženě, jelikož jsme byli nedisciplinování a víc jsme se starali o verdikty rozhodčích, něž o náš výkon. Domácím gratuluji ke třem bodům. Utkání však zastínilo vážné zranění domácího hráče Nshana Avetisjana. Přejeme mu brzké uzdravení, ať vše dobře dopadne a je zdravý. V tuto chvíli tady o nic jiného nejde, než o jeho zdraví. Nshane drž se,“ řekl k zápasu hostující trenér Jan Žižka.

FC VRATIMOV B – PRVNÍ SC STARÉ MĚSTO 4:1 (2:0)
Branky: 4. Chlopek, 30. Klejnot, 90+7. Chlopek z pk, 90+13. Brezula – 48. Blažek. Rozhodčí: Sklář – Ritter, Kovařík. ŽK: Mikulenka, Piskoř, Stuchlík – Dawid, Gros. ČK: 26. Dawid (SM). Diváci: 110.
Vratimov B: Sýkora – Mokroš, Slota, Michalčák (20. Brezula), Piskoř – Mikulenka, Klejnot (90+17. Stibor) – Hammer, V. Osvěčík (90+17. Corriero), Chlopek (90+17. Stuchlík) – Avetisjan (90+5. Trmal). Trenér: Radim Pešek.
Staré Město: Uher – Pavela, Forch, Dušík, Hodula (46. Blažek) – Šimek (90+17. Bakota), Dawid, Gros, Klimsza – Smilowski (90+5. Mašlonka), Hottek. Trenér: Jan Žižka.