Vratimovská rezerva zahájí přípravu v pondělí 10. ledna

Jen o tři dny po třetiligovém A týmu zahájí svou zimní část přípravy také i naše béčko, které se bude připravovat pod vedením trenéra Radima Peška. „Přípravu máme naplánovanou v domácích podmínkách, je však možné, že do ní zařadíme ještě krátké soustředění,“ plánuje kouč B týmu. Hráče nečeká jen pouhá dřina a dril, ale také i herní příprava. „V rámci přípravného období máme naplánováno devět přípravných zápasů. Myslím, že se nám povedlo domluvit opravdu kvalitní soupeře, kteří nás dostatečně připraví na jarní část soutěže,“ pochvaluje si Pešek.

Sám ve své kariéře zažil několik takových zimních příprav, takže se dokáže vžít do role svých svěřenců. „Vím, že zimní část je pro kluky tou méně oblíbenou částí fotbalové sezony, ale je zapotřebí, aby hráči pochopili, že bez přípravy je úspěch nemožný. Určitě se zaměříme na nabírání fyzické kondice, ale velká část přípravy bude věnována také herní fázi, kde chceme kluky nachystat na to, aby naše hra byla mnohem aktivnější, variabilnější a rychlejší,“ naznačil plány Radim Pešek.

První přípravný duel odehraje vratimovský B tým v sobotu 15. ledna, kdy se v Tréninkovém centru Vista postaví dorosteneckému celku FC Baník Ostrava U18. Utkání má naplánován výkop na 13.30 hodin.