Vratimov v Dolních Datyních bez bodů

TJ Dolní Datyně – FC Vratimov 3:0 (1:0)

Branky: Vandriak, Baláž, Kubiena

Sestava: Kubala – Hybel, Stuchlík, Škorik, Kašuba – Tříska T. ( 81´Tříska A.) Pešek R (46´Hudeček), Pařenica, Pohludka – Svěnčík, Osvěčík

V parné a slunečné sobotě zajížděli Vratimovští fotbalisté opět k duelu na hřišti soupeře, tentokráte do nedalekých Dolních Datyň. Ačkoliv konečný výsledek vypadá, že to byla jasná záležitost domácích, průběh utkání tomuto vůbec neodpovídal. Trenéři obou mužstev měli díky absencím velké problémy se sestavami, ale i tak se hrál velice slušný, svižný fotbal. Datyňští na svém malém hřišti od úvodu hosty zatlačili a byli nebezpečnější. Vratimovským chvíli trvalo, než se srovnali a postupem času se aktivita přenesla na jejich kopačky. Ovšem domácí obrana, vedená velezkušeným Tomašákem s přehledem jakékoliv útočné akce hostů eliminovala. Na druhé straně zase všechny snahy Datyňských ztroskotávaly na výtečném Škorikovi, který domácím překazil spoustu akcí a ve vzdušných soubojích exceloval. Vratimovští hrozili i ze standartních situací a po jedné z nich se ve 28 minutě, po přímém volném kopu Pařenici prosadil Svěnčík, který se vyšplhal ze všech nejvýše a poslal hlavou míč do sítě. Místo gólové radosti však přišlo zklamání, protože asistent zvedl praporek a branka tak kvůli ofsajdovému postavení nemohla platit. Datyňští hrozili taktéž ze standardek a hosté měli velké problémy, zvláště po rohových kopech Tomašáka uhlídat domácí hlavičkáře. Ovšem po jednom z četných rohů se v 38 minutě odražený míč dostal na kopačky Vratimovských, kteří předvedli rychlý přechod do protiútoku, kdy míč vyvezl Kašuba a po jednodotekové kombinaci se řítil sám na Rozbroje v Datyňské brance. Jenže z gólové radosti hostů opět nic nebylo, jelikož praporek asistenta na pomezí byl opět nahoře. Závěr poločasu patřil ovšem domácím. Ačkoliv byli hosté v této fázi nebezpečnější, nedokázali ve 43 minutě uhlídat po rohovém kopu Vandriaka, který nekompromisní ranou prostřelil Kubalu a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Hned v přestávce musel trenér hostů Hořínek sáhnout k vynucenému střídání, kdy zraněného Peška nahradil Hudeček a v sestavě Vratimova tak došlo k posunům na postech. Druhý poločas byl ve znamení mnoha nepřesností a značné nervozity na obou stranách, která pramenila z prapodivných rozhodnutí sudího, a to na obou stranách. Vratimovští usilovali o vyrovnání a měli i šance, ovšem žádná z nich pro Datyňskou obranu nepředstavovala problém. Další sporný moment nastal v 60 minutě, kdy si na Pařenicův přetažený centr naběhnul k zadní tyči Svěnčík, který procedil přes hráče a gólmana míč pod břevno, ovšem k údivu Vratimovských zvedl opět asistent praporek, avizující Svěnčíkovo ofsajdové postavení. Tento výrok hráče Vratimova hodně rozlítil a jejich zloba na rozhodčí vyvrcholila v 64 minutě, kdy se za odraženým míčem řítil v pokutovém území Hudeček, kterého bez míče atakoval jeden z obránců domácích, ovšem rozhodčí, jak hlavní, tak i asistent, který měl celý zákrok přímo před očima tento atak jako nedovolený neposoudili. Frustrovaní hosté pak zcela zbytečně faulovali, ale k překvapení Datyňských jim sudí žádnou kartu neudělil, což zase těžce zkousávala domácí lavička. Vratimovskou naději na jakýkoliv bodový zisk utnul v 67 minutě Baláž, který se pohodlně otočil s míčem a střelou k tyči z hranice šestnáctky nedal Kubalovi šanci a zvýšil na 2:0. Hostující tým se sice ještě pokoušel o zvrat a na hrot vysunul Škorika, ovšem jejich hra byla rozháraná a plná nepřesností. Definitivní tečku přinesla 78 minuta, kdy se z pravého křídla vyřítil Datyňský Kubiena a ranou do téměř stejného místa prostřelil Vratimovského brankáře a zvýšil na uklidňujících 3:0 a tento komfortní náskok si domácí již bez velkých potíží pohlídali.

Hodnocení trenéra Jirky Hořínka

„Co k tomu dodat…? Prohráli jsme o tři branky, což může zkreslovat náš výkon, ale ten nebyl vůbec tragický. Měli jsme šance a nakonec i góly dali, ale všechny z ofsajdu. K výkonu sudích se moc vyjadřovat nechci. Nevím, jestli ty ofsajdy byly nebo ne, ale podle diváků ani jeden… S tím nic nenaděláme. Dnes nám bohužel chyběli stěžejní hráči a museli jsme sestavu lepit. Někteří kluci nastupovali se sebezapřením, což náš výkon taktéž ovlivnilo. Všechny tři branky padly po naších individuálních chybách. A proti tak kvalitnímu mančaftu, který je schopen je potrestat, musíme hrát více koncentrovaně. Věřím, že se kluci dají zdravotně dohromady a poslední dvě kola zvládneme jak herně tak i výsledkově…“