Doma další porážka

FC VRATIMOV – BANÍK ALBRECHTICE  1:3

Z pohledu domácích hodně nepovedené utkání. Vratimovští od záčátku působili oproti hostům z Albrechtic velmi vlažně. Nekonečná série nepřesností, které Vratimovští vyprodukovali v tomto utkání, byla zarážející. Domácí se nemohli proti výborně hrajícím hostům vůbec prosadit, naopak Albrechtice Vratimov přehrávaly a dostávaly se do brankových příležitostí hned od úvodu zápasu. Jejich aktivní hru korunovala úvodní branka, kdy se po centru do šestnáctky prosadil hlavou, nikým nehlídaný Kociolek. Zdálo se, že to domácí nakoplo k větší aktivitě, ovšem snaha přehrát konsolidovanou Albrechtickou obranu ztroskotávala na sérii nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát míče. Ve 30.minutě se sice domácím podařilo vyrovnat, když se po jedné z mála povedených akcí trefil z hranice pokutového území Radim Pešek, ovšem to bylo ze strany Vratimova vše.

Ve druhé půli trápení vratimovských fotbalistů pokračovalo a nepomohla ani střídání, kterými chtěl trenér Hořínek hru oživit. Naopak Albrechtice se se svou trpělivou hrou dokázali prosadit v 60.minutě opět Kociorkem, který využil zaváhání obrany a brankáře domácích a pohodlně poslal hosty do vedení. V 84.minutě, po marném tlaku domácích, korunoval zaslouženou výhru Albrechtic Žyla, brankou 1:3.

Trenér Jiří Hořínek: „V tomto utkání jsme byli bez šťávy a soupeři to hodně ulehčili. Tolik nepřesností z naší strany snad ani nepamatuju…I když nám to nešlo fotbalově, měli jsme to alespoň ubojovat. Ne, že by kluci nechtěli, ale nám dnes nevycházelo vůbec nic. I takové zápasy by jsme ale měli umět zremizovat. Bohužel nás sráží v každém zápase individální chyby, ze kterých dostáváme hodně laciné branky… A my sami nejsme schopni chyby soupeře potrestat dlouhodobě. V týdnu se na to opět musíme zaměřit v tréninku a připravit se na další zápas v Brušperku…“

Branky: 30. Pešek –  24. a 60. Kociorek, 84. Žyla

Sestava : Kubala – Gara, Drozd, Stuchlík – Kaduch (81. Tříska T.), Klejnot (60. Pohludka), Pešek R., Kašuba (75. Vojkovský) – Lukeš, Pařenica – Svěnčík.