V úterý se losuje 2. kolo MOL Cupu

Dohrávku prvního kola MOL Cupu sehrajeme sice až ve středečním podvečeru, o den dříve ale budeme nejen my, ale také i náš soupeř 1. SK Prostějov, znát jméno případného soka v dalším pohárovém kole. Postoupivší týmy z 1. kola poháru se totiž v úterý 17. srpna dozví dvojice, které na sebe narazí v kole druhém. Začátek losování proběhne v pravé poledne a vy jej můžete sledovat v živém vysílání České televize (ČT Sport). Celý los bude mít na starost předseda FAČR Petr Fousek.

A jak bude úterní los probíhat?

  • kluby byly rozděleny do čtyř košů, a to na licenční a nelicenční (Čechy a Morava)
  • nejprve se vylosují kluby z koše nelicenčního, tyto celky budou hrát doma a k nim se přilosuje vždy klub licenční
  • licenční kluby na sebe ve 2. kole nemohou narazit
  • kluby, které hrají evropské poháry, nastoupí do MOL Cupu až ve 3. kole (týká se to mužstev: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FK Jablonec a 1. FC Slovácko

Vratimov si postup do 1. kola vybojoval výhrou nad divizním Havířovem (3:2 v prodloužení). Ve středu 19. srpna nás tak čeká souboj s druholigovým 1. SK Prostějov. Hrát se bude v domácím prostředí od 17.00 hodin. Vítěz středečního duelu by měl druhé kolo odehrát ve středu 25. srpna.

Licenční kluby (1. a 2. liga)
FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc, FC Fastav Zlín, MFK Karviná, FC Vysočina Jihlava, FC Zbrojovka Brno, SK Líšeň, Slezský FC Opava, MFK Vyškov, FK Fotbal Třinec (v případě postupu přes nás i 1. SK Prostějov)

Nelicenční kluby (MSFL a MSD)
SK Uničov, SK HS Kroměříž, FC Velké Meziříčí, FC Hlučín, FK Blansko, FC TVD Slavičín, MFK Vítkovice, FC Viktorie Přerov, TJ Valašské Meziříčí