V souboji o druhou příčku byla Bystřice úspěšnější

V posledním podzimním kole zajížděla naše rezerva do Bystřice, kde se rozhodovalo o podzimní druhé příčce. „Hodnotí se mi to dnes těžce. Všichni jsme chtěli moc uspět, bohužel se nám to dnes nepodařilo. Bystřice nám uštědřila lekci z produktivity. Přitom jsme do zápasu vstoupili celkem dobře a hned v úvodu jsme si vypracovali pár slibných příležitostí. Bohužel se nám nepovedlo dát uklidňující branku, takže se do svých příležitostí začali dostávat také domácí. Velké problémy nám dělal hlavně jejich levý křídelní hráč, který se během úvodní čtvrthodinky dostal do dvou samostatných úniků, ale Štromp v brance nás podržel,“ začal s hodnocením posledního podzimního zápasu vratimovský trenér Radim Pešek, který dále pokračoval: „V první části první půle nás domácí přehrávali ve středu hřiště, kde vznikala mezera mezi zálohou a obranou. Tam nám chyběla lepší organizace hry. Gól jsme obdrželi po nakopnutém míči za naší obranu, když jsme obrovsky zaspali, míč který strašně dlouho letěl si domácí útočník pohodlně zpracoval a zakončil. V dalším průběhu prvního poločasu se naše hra opět zlepšila a příležitosti na naší straně přibývaly. Bohužel nám chyběl větší klid při zakončení a někdy možná i štěstí,“ mrzelo hostující trenéra.

Bystřice krátce po změně stran přidala druhou branku, která domácí borce značně uklidnila. „Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně. Domácí jsme ihned zatlačili na vlastní polovinu. Bohužel jsme hned úvodu udělali jednu hrubku, kdy domácí hráč přetlačil v souboji tři naše hráče a dostal se sám před Štrompa a navýšil vedení. Pak to byla hra na jednu branku a začal festival našich neproměněných šancí. Opravdu jsme si vypracovali hodně tutovek, bohužel nám dnes nebylo přáno. Ujmula se až krásná střela Baďury, to už ale běžela bohužel devadesátá minuta. V samém závěru jsme měli ještě dvě obrovské šance na vyrovnání, ale opět jsme je neproměnili,“ kroutil po zápase hlavou Pešek.

Vratimovští tak po porážce přenechávají stříbrnou pozici domácím, B tým tak bude přezimovat v tabulce na třetí příčce. „Dnes určitě nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Klukům chci určitě za dnešní výkon poděkovat, dřeli, makali, vytvářeli si šance a šli si za bodovým ziskem. Bohužel to nestačilo, jsme z toho smutní, ale hlavy nevěšíme. Máme před sebou zimní přestávku a uděláme maximum pro to, abychom se na jarní část sezony připravili co nejlépe. Na závěr bych chtěl všem, kteří při nás stáli v průběhu sezony, poděkovat. Jedná se o všechny fanoušky, rodinné příslušníky hráčů, předsedu Klejnota, sportovního ředitele Černaje, trenéra A týmu Filipa Racka s jeho realizačního týmem a sekretáře klubu pana Husera. Veškeré podpory si nesmírně vážíme,“ uzavřel Pešek.

TJ BYSTŘICE – FC VRATIMOV B 2:1 (1:0)
Branky: 20. Buryan, 47. Baron – 90. Baďura. Rozhodčí: Sklář – Hošek, Kaloč. ŽK: Gajdzica, Baron, Zoubek – V. Trmal, Chlopek. Diváci: 110.
Bystřice: Galusík – Marosz, Zoubek, I. Martinčík, Rusz – Gajdzica (78. Fober), Buryan, Baron, Kantor, Pilch (88. M. Martinčík) – Staniek (62. Liberda). Trenér: Ivan Martinčík.
Vratimov B: J. Štromp – Hammer, Mokroš (61. P. Štromp), Slota, Piskoř (85. Hrdý) – Mikulenka (85. Stibor), V. Osvěčík (76. Stuchlík) – Baďura, Klejnot, Chlopek – V. Trmal (76. Brezula). Trenér: Radim Pešek.