V pátek začíná A týmu zimní příprava

Po týdnech volna, kdy se hráči připravovali individuálně, začíná našim třetiligovým fotbalistům společná příprava na jarní odvetnou část soutěže. Pro mnohé je zimní dril hodně nepopulární, jiní s touhle částí tréninkového procesu problém nemají. Pojďme si v krátkosti nastínit, jaké plány mají na úvod zimní přípravy oba trenéři A týmu Filip Racko a David Arabasz.

„Co se týče přípravy, tak můžu prozradit, že takové to klasické kondiční soustředění během zimy v plánu nemáme,“ začal kouč Racko. „Budeme se připravovat v domácích podmínkách, které si myslím,  máme na dobré úrovni. Je tu k dispozici hřiště s umělou trávou, dále jsme si domluvili tělocvičnu, která je nedaleko stadionu, takže ty silové věci absolvujeme tam. Samozřejmě hráče čeká rovněž i nabírání kondice, kdy budeme chodit běhat mimo areál. Zkrátka leden strávíme v terénu, kde naběháme nějaké ty kilometry,“ řekl vratimovský trenér.

Je jasné, že v lednu to budou mít naši hoši těžké, ale v únoru už přeci jen uvidíme na jejich tvářích více toho úsměvu. „Těch prvních čtrnáct dní bude, alespoň si myslím, hodně fyzicky náročných. V tom třetím týdnu už máme naplánovaná dvě přípravná utkání, takže tam už budeme mít tréninky na hřišti. Ale pořád to bude ještě o kondici, kterou budeme chtít nabrat během toho ledna. Od poloviny února chceme už ladit určité věci směrem k soutěži,“ nastínil plány Filip Racko.

Jak jsme již v nadpise článku zmínili, k prvnímu tréninku se A tým sejde v pátek 7. ledna. Během prvního měsíce tohoto roku nás pak čekají čtyři kvalitní přípravná utkání. To první odehrajeme na hřišti slovenského nováčka nejvyšší soutěže – FK Pohronie. Dvanáctý celek půjde do jarních záchranářských bojů s novým trenérem, kterým se během zimy stal dosavadní kouč Hlučína, Lubomír Adler (jen pro doplnění kompletní informace, do Hlučína přišel za Adlera trenér Filip Smékal, kterého známe z jeho působení v Petřkovicích). Utkání se slovenským prvoligistou je naplánováno na sobotu 15. ledna od 10.00 hodin (hřiště v Žiari nad Hronom). V následujícím týdnu pak Rackův manšaft odehraje druhý přípravný zápas na hřišti druholigového MFK Chrudim (pátek 21. ledna – 11.00 h). Pikantní jistě bude třetí střetnutí v přípravě. To bychom měli odehrát ve středu 26. ledna a našim soupeřem bude další účastník F:NL, tým Viktorie Žižkov. Duel s celkem, který trénuje nám všem známý trenér Martin Pulpit, se bude hrát od 15 hodin (hřiště se ještě upřesní). No a hned o dva dny později, tedy v pátek 28. ledna, se postavíme od 18 hodin diviznímu družstvu MFK Karviná B (hřiště UT Kovona).

Naše fanoušky jistě zajímá i to, s jakým kádrem půjde vratimovský celek do jarních odvet v MSFL. Tak na tuhle odpověď si budou muset diváci ještě nějaký ten týden počkat. V kádru třetiligového A týmu ale nějaké změny samozřejmě nastaly. „Skončily hostovačky u Rosti Baďury a obránce Danyla Demianenka. Věřím, že nějací hráči k nám do začátku jara určitě přijdou. Bavíme se o tom, řešíme to. Je ale jasné, že až tak jednoduché sehnat kvalitního a perspektivního fotbalistu, který by z fleku mohl jít hrát, to není. Veškeré příchody má u nás v kompetenci sportovní ředitel Daniel Černaj. Spolu jsme se ale shodli, že bychom do týmu potřebovali určitě obránce a útočníka. Uvidíme, jak říkám, nějaké varianty tam jsou. Teď ale ještě nemůžu říct, zda přijdou hráči na zkoušku, nebo už přímo hráči hotoví. Tomu ještě nechci předjímat,“ uzavřel Filip Racko.