📷 V oslabení jsme na lídra soutěže nestačili

Ani další venkovní duel v tomto týdnu se bez zásahů do základní sestavy neobešel. Trenér Filip Racko jistě uvítal, že se do stoperské dvojice vrátil po trestu Nemšovský, vedle kterého nastoupil tentokráte „čerstvý“ tatínek Skwarczek. V útoku hrál od začátku zkušený Adam Varadi, který to v Olomouci ze svého dřívějšího působení tam velmi dobře zná.

Úvod střetnutí nám ale podle představ nevyšel. Už v páté minutě se pískala proti nám po faulu na Grečmala penalta, kterou následně v klidu proměnil Galus. „Zápas se nezačal vyvíjet pro nás dobře, kdy se hned v úvodu pískala penalta. Kluci cítili křivdu a začali se hodně hádat a soustředit se na rozhodčího, což určitě nebylo ideální. To vše vyvrcholilo červenou kartou, kdy nám zaspal Sýkora v brance a zahrál rukou mimo brankové území. Takže v úvodu bylo všechno proti nám. Kluci se pak ale v oslabení semkli a makali jeden za druhého,“ podotkl vratimovský trenér Filip Racko.

Sigma se vedením uklidnila a i nadále byla nebezpečná. „Škoda jen, že jsme více nestříleli. Ukázalo se, že malá zkušenost hráčů v takových těch mikrosituacích rozhoduje. Ve výsledku to ale byl pro ně velmi dobrý zápas,“ řekl pro Olomoucký deník trenér domácího B týmu Augustin Chromý. Ve 25. minutě přišla situace, kdy gólman Sýkora zahrál rukou mimo vápno a od rozhodčího zápasu uviděl červenou kartu. Pro náš tým tedy hodně těžká situace. „Mohli jsme hrát víc v klidu. Na druhou stranu ale náš sportovní ředitel Láďa Minář prohlásil ‚A je po zápase‘. Trenér Brückner také vždycky říkal ‚Nejhorší je, když soupeři vyloučí hráče a nedej bože, když mu vyloučí dva‘,“ smál se dál kouč Chromý a ještě doplnil: „Soupeři to totiž umožnilo hrát až úplně odzadu a chodit do brejků, které byly opravdu nebezpečné.“

Ač některé vratimovské výpady byly skutečně nepříjemné, novopečení mistři si s tím velkou hlavu nedělali. V nastaveném čase první půle si Fialovu střelu z boku smolně srazil do vlastní sítě Michal Skwarczek a deset minut po změně stran zvýšil už na 3:0 znovu Jan Fiala. Nám se pak podařilo snížit, když se po Hladíkově přiťuknutí krásně trefil zpoza šestnáctky Lukáš Kundrátek – 3:1. „Hráli za nás tři hráči, kteří dnes odehráli svůj třetí zápas během týdne. Byli to stopeři Bednár s Davidem a defenzivní záložník Fabiánek. Zbytek tvořili hráči, kteří zase tak často nenastupují. A myslím, že se toho chopili dobře,“ řekl po zápase viditelně spokojený olomoucký kouč. „Navíc jsem měl na lavičce Slavíčka s Šípem, kteří hned po skončení odjeli na reprezentační sraz. Šíp mi řekl, že hrát chce, tak jsem mu odvětil, ať hraje, ale pouze na vlastní zodpovědnost,“ dodal se smíchem.

I přes porážku hodnotil náš trenér zápas vcelku pozitivně. „Bohužel to dnes nevyšlo. Prohráli jsme, ale musím říct, že tentokráte je to porážka se vztyčenou hlavou. Ty výkony, i když teď v poslední době prohráváme, tak mají podle mne vzestupnou tendenci. Už v Uničově to mělo slušné parametry,“ narážel na zápas, který se hrál v týdnu, hostující trenér. „Ten druhý poločas, i když jsme běhali dlouho v deseti, tak jsme se Sigmou drželi krok. Snažili jsme se být nebezpeční, dali jsme gól a měli další dvě vcelku dobré šance. Ale jak jsem řekl, bylo to se vztyčenou hlavou. Kluci mohou být hrdí, jak ten zápas dohráli, já na ně hrdý jsem. Je se ale z toho všeho třeba poučit a od začátku je třeba k tomu přistoupit v zápase s Frýdkem. Věřím, že se dobře naladíme a dopadne to pro nás konečně za tři body,“ uzavřel Racko.

Další zápas nás tedy čeká za týden, kdy v pátek 3. června hostíme na našem stadionu od 17.30 hodin tým z Frýdku-Místku. Věříme, že nás vratimovští fanoušci nenechají na holičkách a přijdou domácí hráče v pátečním odpoledni povzbudit v hojném počtu. Půjde vlastně o předposlední domácí zápas v letošní sezoně.

SK SIGMA OLOMOUC B – FC VRATIMOV 3:1 (2:0)
Branky: 46. a 55. Fiala, 5. Galus z pk – 69. L. Kundrátek. Rozhodčí: Pospíšil – Bělák, Dorotík. ŽK: Varadi, Hladík, Wojatschke (vš. V). ČK: 25. Sýkora (V). Diváci: 100.
Olomouc B: Trefil – Hadaš (70. Paar), David, Bednár, Buchal, Grečmal (87. Šíp) – Uriča, Fabiánek, Galus, Matoušek (65. Piňa) – Fiala (70. Seehof). Trenér: Augustin Chromý.
Vratimov: Sýkora – Klejnot, Skwarczek, Nemšovský, Elbel – L. Kundrátek, Dziuba – Hladík (80. Smilowski), Wojatschke (26. Střalka), Hajnoš (80. Hammer) – Varadi (55. Chlopek). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto: Deník/David Kubatík)