🎥 V gólově bohatém derby se z výhry radoval náš soupeř

Domácí trenér Filip Racko se pro duel s Frýdkem-Místkem rozhodl pro změnu v rozestavení, kdy tradiční 4-2-3-1 vystřídalo netradiční 3-4-1-2. A úvod utkání nám vyšel parádně. Už ve 3. minutě se počtvrté v sezoně prosadil po Wojatschkeho vysunutí Adam Varadi a my se tak v derby ujali vedení 1:0. O chvíli později mohli hosté vyrovnat, střelu Barkova ale vyrazil mladý gólman Müller na roh. Ve 14. minutě to přeci jen bylo 1:1. Kovařík se na pravé straně hřiště prosmýkl kolem Elbla a po jeho přízemní přihrávce pálil Barkov pod břevno.

Vedení jsme si dokázali vrátit zpět ve 24. minutě, kdy Dziuba nejprve obral u postranní čáry o míč nedůrazného Burga, následně si jej vyměnil s Varadim a propálil gólmana Gergelu ranou na bližší tyč – 2:1. Pak ovšem na začátku 43. minuty přišel nejspíš rozhodující okamžik střetnutí, kdy Lukáš Kundrátek zatáhl na polovině hřiště rozeběhnutého Hykela za dres a poněvadž uviděl od hlavního rozhodčího druhou žlutou kartu v zápase, musel Kundry předčasně pod sprchy. Frýdečtí nabídnutou výhodu zužitkovali velice rychle. Po sérii centrů do naší šestnáctky se k míči dostal Blejchař a přízemní ranou nedal Müllerovi v brance šanci – 2:2.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, kdy jsme dali rychlý gól, takže se vše vyvíjelo tak, jak mělo. Bohužel tam byla z naší strany taková zbytečná přemotivovanost, kdy se kluci snažili získat míč v situacích, kdy to nebylo vůbec třeba. Nechali jsme se pak lehce obejít a soupeř to dobře dohrál do šestnáctky. V takových situacích se musíme každopádně chovat jinak. K těm brankám by pak ani nedošlo,“ narážel vratimovský trenér Filip Racko na první vyrovnávací trefu soupeře. „Naštěstí jsme se z toho vyrovnání rychle otřepali a přidali druhou branku. Myslím si, že jsme měli v té fázi zápasu hru pod kontrolou. Jenže pak přišla červená karta, která byla naprosto zbytečná a dostala soupeře na koně. Navíc se mu o chvíli později podařilo i vyrovnat na 2:2,“ štvalo po utkání domácího kouče.

Do druhé půle jsme tedy vstupovali v oslabení. „Museli jsme změnit rozestavení a hrát už více zezadu. Klukům jsem ale v šatně zdůrazňoval, že nějaká šance nám ještě přijde a že věřím, že ten gól dáme,“ hnal svůj tým za vytouženým vítězstvím Racko. A na slova vratimovského trenéra došlo hned v úvodu druhého dějství. To zahrával Wojatschke z pravé strany rohový kop, gólman Gergela jeho centr v rukách neudržel a Igbinoba poslal míč přesně tam, kde měl – 3:2.

Nadějné vedení jsme ale udržet nakonec nedokázali. Čtvrthodiny před koncem si Barkov vyměnil na levé straně hřiště míč s Rubým a volnému Kovaříkovi stačilo už jen správně nastavit nohu – 3:3. Aby toho nebylo málo, tak o chvíli později předvedli hosté krásnou kombinační akci, na jejímž konci byl zakončující Raab – 3:4. Těsné vedení si pak už soupeř pohlídal, i když v 93. minutě ještě krásně pálil Elbel a brankář Gergela s námahou vyrážel na roh.

„Utkání jsme si jednoznačně prohráli sami svou nedisciplinovaností a řekl bych takovou přemotivovaností,“ začal s hodnocením zápasu trenér Racko. „Po tom vstřeleném třetím gólu jsme se snažili už výsledek uhrát, škoda, že to nevyšlo. U třetí branky soupeře jsme se znovu snažili zbytečně získat míč, i když to nebylo až tak třeba. U čtvrtého gólu to byla chyba po lehké ztrátě míče, kdy jsme byli všichni vpředu. To už byl smrtící brejk a Frýdek to během pár minut otočil. Tam už to bylo pak těžké. V závěru nám ani nebylo přáno, kdy jsme měli ještě v nastavení pěknou střelu, ale jejich gólman ji chytil. Jak říkám, to utkání jsme si jednoznačně prohráli sami. Asi je na nás trochu deka, máme sedmou prohru za sebou. Naštěstí hrajeme hned v úterý, takže ani není čas se v tom více babrat. Nemáme už ani moc hráčů, kdy nám kluci odpadají. Teď za nás chytal mladý klučina z B týmu a i když čtyřikrát inkasoval, tak musím říct, že nás podržel. Navíc vypadal v bráně jistě, což je super. Ale jsou tu i jiní hráči z béčka, kteří nám teď pomáhají a podávají opravdu nadstandardní výkony. Ten konec sezony je těžký, my se s tím určitě ale popereme a budeme chtít získat ještě nějaký ten bod. Nikdo tady nechce skončit sezonu s devíti porážkami v řadě,“ dodal Racko.

“Porazili jsme rivala z Vratimova, což je nejdůležitější, ale mrzí mě hlavně naše taktická nevyzrálost, kdy dostáváme sami sebe pod tlak. Tři žákovské chyby a tři góly. Týmy MSFL nás prostě vytrestají a tohle se dnes stalo. Nesmí se to opakovat. Na druhou stranu hráče musím pochválit, protože otočili nepříznivý výsledek,” řekl k derby trenér hostujícího celku Robert Pištěk.

Třetiligová soutěž spěje už pomalu ke svému konci. Domácí derniéru obstará úterní předehrávka s týmem Velkého Meziříčí. Duel závěrečného 33. kola se hraje tedy 7. června od 18.00 hodin. Přijďte se rozloučit s letošní sezonou.

FC VRATIMOV – FK FRÝDEK-MÍSTEK 3:4 (2:2)
Branky: 3. Varadi, 24. Dziuba, 53. Igbinoba – 14. Barkov, 44. Blejchař, 75. Kovařík, 76. Raab. Rozhodčí: Hanák – Pospíšil, Bebenek. ŽK: Hajnoš, L. Kundrátek – Velner, Hykel. ČK: 43. L. Kundrátek (V). Diváci: 370.
Vratimov: Müller – Skwarzcek, Igbinoba, Elbel – Klejnot, L. Kundrátek, Dziuba, Hajnoš (86. Teplý) – Wojatschke (71. Nemšovský) – Hladík, Varadi (34. Trmal). Trenér: Filip Racko.
Frýdek-Místek: Gergela –Burgo, Blejchař, Massaniec, Velner – Konečný (56. Nieslanik), Rubý, Hykel (79. Juříček), Barkov – Zupko (69. Raab) – Kovařík. Trenér: Robert Pištěk.