Ukrajinský celek byl nad naše síly

O osudu ukrajinského klubu jsme již psali v pozvánce na pondělní přátelské střetnutí. Dodejme ještě, že náš vzájemný zápas byl pro tým ze Žytomyru již čtvrtým v pořadí, které tento ukrajinský tým na našem území zatím odehrál (s divizním Náchodem vyhrál soupeř 4:1, s druholigovým Varnsdorfem prohrál 0:1 a béčko ligového Hradce Králové porazil 1:0).

Jelikož hlavní kouč A týmu, Filip Racko, absolvuje v tomto týdnu seminář trenérů, postavil se na lavičku jeho asistent David Vavruška. Po domluvě naší trenérské dvojice dostali v tomto zápase příležitost všichni hráči širšího kádru A mužstva. Samotný přípravný duel se začal lépe pro našeho soupeře, který se v 19. minutě ujal vedení. Po trpělivé kombinaci a přenesení hry na soupeřovu levou stranu hřiště, přišla přihrávka za naší obranu a po střele z úhlu neměl gólman Müller šanci – 0:1. Také druhý gól hostů padl po přihrávce na krajního záložníka, ten si to nejprve namířil s míčem na střed hřiště a z hranice velkého vápna přeloboval našeho brankáře s pomocí břevna – 0:2.

Tímto stavem skončila také první polovina střetnutí, ale nutno také zdůraznit, že i my si vypracovali minimálně 2-3 šance, které jsme bohužel zužitkovat nedokázali. Jen Varadi neuspěl ve dvou samostatných únicích, kdy mu první šanci vyrazil jejich gólman, tu druhou mu zase ochránce hostující branky zmařil včasným vyběhnutím. U té první příležitostí následovala ještě naše dorážka, kdy Hruška hlavičkoval do prázdné branky, bohužel jeho zakončení scházela větší razance, takže brankář se k míči dostal včas.

Druhou půli už hosté zcela ovládli. V 54. minutě jsme vyrobili hrubici v rozehrávce a po faulu ve velkém vápně následoval trest. Nařízenou penaltu poslal soupeřův hráč k pravé tyči – 0:3. Z další části zápasu uplynuly jen tři minuty a skóre se znovu měnilo. Hosté podnikli rychlou akci po své pravé straně a zakončením nad padajícím Müllerem zvyšovali již na 0:4. Hráči Žytomyru byli nadále při chuti a do konce střetnutí přidali ještě další dvě branky. Pátý gól padl po rozehraném rohovém kopu na přední tyč a následné hlavičce jednoho z hráčů hostí – 0:5. V 82. minutě pak hosté pečetili své vítězství po ráně do břevna a dorážce do naší poloprázdné brány – 0:6. V samém závěru jsme se dostali do jediné šance druhé půle, kdy Teplý prostrčil krásně míč na nabíhajícího Hrušku, ten v úniku pálil nad hostující branku.

Duel určitě trenérům posloužil k hernímu vytížení všech hráčů týmu, z porážky s druholigovým ukrajinským celkem je třeba se rychle otřepat, jelikož už na Velký pátek nás čeká venkovní střetnutí s jihomoravským Znojmem.

FC VRATIMOV – FK POLISSJA ZHYTOMYR (Ukrajina) 0:6 (0:2)
Branky: 54. z pk, 57. a 77. Yanakov, 19. Shastal, 38. Sakhnevych, 82. Hitchenko.
Vratimov: Müller – Klejnot (46. Hammer), Moravec (46. Igbinoba), Nemšovský (68. Moravec), Elbel – Dziuba (46. L. Kundrátek), Skwarczek (46. Duda) – Hladík (46. Chlopek), Wojatschke (68. Hruška), Hruška (46. Hajnoš) – Varadi (46. Teplý). Trenér: David Vavruška.