Trmal: Cíle máme jen ty nejvyšší

Zatímco třetiligový A tým už má za sebou dva ostré zápasy, béčko teprve jeho premiéra v nové mistrovské sezoně čeká. A tak jsme si k rozhovoru přizvali hráče B mužstva Vojtu Trmala a zeptali se jej na pár otázek před startem I. A třídy.

Vojto, ty poslední dvě sezony byly hodně prazvláštní. Věřme, že tu letošní už do konce dohrajeme. Jak se vůbec těšíš na sezonu ty sám?

No máš pravdu, bylo to zvláštní období, které ovlivnilo spoustu klubů, či samotných hráčů. Teď ale všichni pevně doufáme a věříme, že je to za námi a už budeme moci sezonu hrát bez jakýchkoliv problémů. Osobně se na ní strašně těším, jak jsem již zmiňoval, pauza byla dlouhá a už mi scházely ty zápasové emoce a pořvávaní fanoušků.

V generálce jste vyhráli ve Staré Bělé 2:0. Jaké to bylo z tvého pohledu utkání?

Nastoupili jsme proti celku, který bude bojovat o postup ve druhé skupině, to jsem si jist. Takže s výsledkem jsem spokojený, i když je pravda, že domácí zahodili penaltu a ještě dvě ložené šance. Naše samotná hra už se pomalu blíží k tomu, co chceme hrát, i když jsou stále určité nedostatky, ať už v obranných standardních situacích, či v ofenzivní části, kdy musíme více zachovat klid a více si věřit.

Sezonu začínáme v sobotu na hřišti v Libhošti a hned v dalším kole nás čeká další střetnutí venku, a to na Lučině. Je to těžký los?

Rozhodně! V Libhošti nás nečeká nic jednoduchého, mají dva šikovné urostlé útočníky. Minulou sezonu jsme s Libhoští začínali doma a pouze remizovali 2:2. Zápas s Lučinou bude jako vždy boj, obzvláště na jejich půdě, kde jsou silní, zápasy s ní přináši hodně gólů, takže věřím, že si diváci přijdou na své.

Tým se po změnách, které ve Vratimově během léta proběhly, docela změnil. Dá se odhadnout jeho síla? Kde by se mohl Vratimov B v tabulce pohybovat?

Osobně jsem s posílením kádru spokojen. Kluci, kteří k nám přišli, do týmu skvěle zapadli a vytvořili konkurenci, což je nejlepší motivace. A týmové cíle? Nechci, aby to znělo příliš sebevědomě, ale máme jen ty nejvyšší, chceme hrát rychlý, běhavý a atraktivní fotbal, který bude bavit diváky na tribunách a nás samotné. Nikoho nebaví hrát či sledovat tzv. “holomajznu“ na 0:0.

Ty jsi na pár minut zasáhl už do pohárového střetnutí áčka v Havířově. Máš ambice se probojovat do třetiligového kádru trenéra Racka?

Jednoznačně! Tímto chci Fildovi poděkovat, že mám tu možnost chodit s A týmem na tréninky, i když sám vidím, jaký je velký rozdíl mezi I.A třídou a třetí ligou. Z tribuny vám vše připadá stejné, ale opak je pravdou. Největší rozdíl je v rychlosti a v práci s míčem. Když se teď nad tím zamyslím, tak tohle by mě dva roky zpět ani nenapadlo, byla to doba, kdy jsem skončil s fotbalem z důvodu ztráty motivace a teď jsem měl možnost nastoupit v MOL Cupu za třetiligový tým a navíc na stadionu, kde jsem fotbalově vyrostl, nádhera.