Těsná porážka se slovenským druholigistou

Utkání s druholigovým slovenským soupeřem výrazně ovlivnilo počasí. „Na ty přírodní vlivy máme nějakou smůlu,“ kroutil nechápavě hlavou vratimovský trenér Filip Racko. „V minulém týdnu jsme hráli na hodně zmrzlém terénu, dnes zase foukal vítr takovým způsobem, že výkopy brankáře se v podstatě vracely zpátky k němu,“ štvalo našeho trenéra. „S fotbalem to moc společného nemělo. Musím ale říct, že domácí se tomu všemu přizpůsobili daleko lépe, než my. Dubnica byla taková dravější, měla mírnou převahu. Hlavně v době, kdy my hráli proti větru,“ komentoval průběh prvního poločasu Racko. Ten jsme nakonec prohráli 1:0, když se o gól postaral pohotovou dorážkou domácí Babović.

Po změně stran jsme sice dostali výhodu hrát po větru, využít jsme ji ale vůbec nedokázali. Přípravné střetnutí jsme tak v Dubnici nad Váhom prohráli tím nejtěsnějším brankovým rozdílem. „Škoda, že jsme ve druhé půli nedokázali toho větru využít. Neměli jsme tolik šancí, ale jinak to byl celkově zápas bez větších příležitostí. My v prvním poločase udělali větší chybu, kdy jsme po centru špatně odehráli míč a domácí jej pouze dorazili do prázdné branky. Tenhle gól nakonec zápas rozhodl,“ řekl Filip Racko. „Je velká škoda, že když už máme tu možnost hrát na přírodní trávě, tak nám ty duely znehodnotí mráz a vítr. Je to pořád ale zkušenost, se kterou jsme se setkali například už na Slovácku a potkat se s ní můžeme znovu. To je prostě fotbal, tohle se ovlivnit nedá. Každopádně byli jsme tu bezzubí a bez šancí a gólů se vyhrávat nedá,“ dodal trenér Vratimova.

Třetiligový A tým tak už čeká pouze generálka, kterou sehrajeme v sobotu 26. února v domácím prostředí. Hrát by se mělo od 10.00 hodin na hlavním hřišti, o všem se ale rozhodne v průběhu týdne a také dle počasí. Dodejme jen, že našim posledním soupeřem v přípravě bude vedoucí celek MSD, sk. F – tým 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí.

FK DUBNICA NAD VÁHOM (Slovensko, 2. liga) – FC VRATIMOV 1:0 (1:0)
Branka: 32. Babović.
Dubnica: Hodál – Kramár, Štefánek, Rešetka, Cyprian – Rizie, Bilovský, Martinek – Nomilner, Babović, Kupusović. Střídali: Haško, Pagáč, Schliakov, Levai, Petkov, Pleva, Vujošević, Janco. Trenér: Peter Jakuš.
Vratimov: Střalka – Klejnot, Igbinoba, Moravec, Elbel – Hladík, Skwarczek, Dziuba, L. Kundrátek – Varadi, Teplý. Střídali: Sýkora – Hajnoš, Kebísek. Trenér: Filip Racko.