Teplý: Ten zápas byl jenom o nás

Mezi nejlepší střelce našeho týmu se řadí útočník Jakub Teplý. V zápase s jihlavským béčkem, do kterého nastoupil s kapitánskou páskou, se však náš kanonýr střelecky neprosadil. To by nakonec ani nevadilo, trefili se totiž jiní.

Ten vstup do utkání docela vyšel. Jen byla asi škoda, že jste z tlaku dokázali vytěžit pouze jednu branku, souhlasíš?

Určitě s tím souhlasím. My jsme si před zápasem něco v kabině řekli, a to jsme také přenesli i do toho úvodu zápasu. Je také pravdou, že jsme neproměnili více našich šancí. Jen já měl hned ve třetí minutě dobrou příležitost, ale moc jsem míč dobře netrefil. Spíš jsem jej jen tak šmajtnul. Naštěstí vzápětí skóroval Denis (Dziuba, pozn. red.). V dalším průběhu jsme měli pár závarů a pološancí, tam jsme měli dát góly a měli bychom klid. Pak bychom zápas mohli dohrávat zcela jinak. Takto nás to stojí moc sil, je to prostě škoda.

Ty góly jste přeci jen vstřelili, ale to už do konce zápasu zbývalo nějakých deset minut…

Neřekl bych, že by to do toho druhého gólu bylo z naší strany nervózní, pořád jsme měli oproti soupeři nahráno, ale nebylo to ono. Dát ten druhý gól dříve, určitě bychom si pak ve hře dovolili víc.

Ty první dva góly padly po rohových kopech. Nacvičujete to nějak detailně na trénincích?

Tak pár standardek si vždy na tréninku kopnem. Nebo si taky k nim něco i řekneme a teď nám to konečně i vyšlo (smích).

Po nezdaru v Hlučíně je to určitě povzbudivý výsledek. Když se ale ještě vrátíme k tomu prohranému utkání z minulého kola, nechyběly nám tam síly? Přeci jen se šlo do zápasu jen osmačtyřicet hodin po těžkém pohárovém souboji s Prostějovem?

Tak ono se nadarmo neříká, že ta největší únava je dva dny po zápase. Určitě nám ty síly docházely, ale musím říct, že jsem byl až překvapen, že jsme s domácími vydrželi běhat. Asi jsme dobře kondičně připraveni, jelikož nikoho z nás nechytaly ani křeče. Prohráli jsme, ale v tomhle jsme zase mohli vidět určité pozitivum.

Překvapilo tě, že ač přijela Jihlava s velmi mladým týmem, tak nám dokázala velice dlouho vzdorovat?

Já bych spíše řekl, že ten zápas byl jen o nás. Kdybychom ty šance proměňovali, tak zápas se mohl vyvíjet třeba úplně jinak. Oni sice byli takoví houževnatí a bojovní, ale nějakou tu stoprocentní šanci si za celý zápas nevypracovali. Opravdu to bylo pouze a jen o nás, ale naštěstí jsme ty tři branky vstřelit dokázali a bereme další tři body.