Souboj o druhou příčku tabulky B tým zvládl

V předposledním kole I. A třídy zajížděla naše rezerva do Stonavy, kde se odehrál souboj o druhou příčku v tabulce. Vratimov předvedl velmi dobrý výkon a zcela po zásluze zvítězil na hřišti soupeře rozdílem čtyř branek. V samém závěru zápasu se na hřiště dostala dokonce i naše trenérská dvojice R. Pešek a B. Sotorník. „V tomto zápasu jsme přicestovali z různých důvodu značně oslabeni, ale musím říct, že jsme si nakonec s touto situaci skvěle poradili,“ potěšilo trenéra našeho B týmu Radima Peška.

„Hráli jsme přesně tak, jak jsme si před zápasem řekli. Všechno jsme podřídili výsledku, nikam jsme se nehnali, trosku si couvli a vcelku dobře se nám dařilo vyplňovat nebezpečné prostory na naší polovině. Domácí si s tím neuměli poradit a po jejich ztrátách jsme vyráželi do nebezpečných protiútoků. Škoda jen, že se nám nepodařilo v prvním poločase přidat více gólů. Šance jsme na to měli,“ mrzelo Peška. „Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně zodpovědně jako do toho prvního a povedlo se nám proměnit další příležitosti. Utkání už pak ke konci ztratilo tempo a v podstatě se jen dohrávalo,“ dodal vratimovský kouč. A v čem viděl Pešek hlavní příčiny úspěchu? „V tomto zápase jsme chtěli zvítězit více než domácí. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a zaslouženě vyhráli,“ řekl Pešek.

Poslední utkání sezony se odehraje na domácím hřišti, a to v sobotu 18. června od 15.00 hodin, kdy našim soupeřem budou hráči TJ Bystřice. „Nicméně sezona nekončí a k našemu cíli, který je mít více jak 51 bodů, nám ještě jedno vítězství chybí. Věřím, že se nám to povede a hezky se tak rozloučíme se sezonou,“ přeje si trenér vratimovského B celku.

SK STONAVA – FC VRATIMOV B 0:4 (0:1)
Branky: 34. Teplý, 57. Roháček, 63. Trmal, 80. R. Pešek. Rozhodčí: Podracký – Kolarský, Mitura. ŽK: Teplý, Hrdý, Stibor (vš. V). Diváci: 50.
Stonava: Svatoš – Kloda, Němec, Bednář (58. Szotkowski), Graňák, Kupczak, Zoller, Koďousek, Folwarczny, Mančař, Adamczyk (46. Stach). Trenér: Richard Beneš.
Vratimov B: Müller – Tříska, Hrdý, Zbavitel, Piskoř – Trmal, Stibor (63. D. Pešek) – Brezula, Roháček (75. R. Pešek), P. Štromp – Teplý (84. Sotorník). Trenér: Radim Pešek.

 

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (převzato z Deníku)