Skwarczek: Tu výhru jsme už potřebovali jako sůl

Michale, sobotní zápas s Otrokovicemi byl vlastně tvou domácí premiérou v letošní sezoně, jelikož jsi delší dobu laboroval se zraněním. Jak to teď vůbec vypadá s tebou po zdravotní stránce?

Po zdravotní? Ale jo, dobrý je to. Koleno zatím drží, akorát ty další dny po zápasech jsou těžké (smích). Jen po minulém utkání jsem to asi dva dny rozcházel. Ale jo, jak říkám, jde to. Musím ale každopádně ještě dohnat fyzičku. Ty zápasy se hrají totiž v úplně jiném tempu. Já jsem se sice připravoval docela dost, hodně jsem toho i naběhal, ale na tom hřišti je to přeci jen něco jiného. Teď už i ten terén není zrovna ideální, je tam více bláta.

Co říci k samotnému zápasu s Viktorkou?

Nooo, tohle jsou nejhorší utkání, kdy jste před zápasem favority. Otrokovičtí k nám přijeli s tím, že nemají vůbec co ztratit. To je vždy nejhorší, aby nešel soupeř do nějakého vedení, pak by to s ním bylo totiž moc těžké. Nám se naštěstí povedl první poločas, kdy jsme vedli o dvě branky. Navíc dostal soupeř červenou kartu, což další průběh střetnutí dost ovlivnilo. Hrálo se však nahoru dolů a i když jsme vedli, tak hra byla spíše vyrovnaná. Naštěstí se to zvládlo a bereme tři body.

Jsi už zkušeným fotbalistou, takže možná už to tak nebereš. Přesto jsi pár zápasů v dresu soupeře v minulosti odehrál, byl to pro tebe nějak specifický den?

Do Otrokovic jsem přišel ve chvíli, kdy jsem se vrátil z Polska. Měli jsme tam asi historicky nejlepší výsledky, kdy jsme myslím byli v tabulce druzí nebo třetí. Ti kluci tam zůstali pořád stejní, takže vím, že ten tým má svou kvalitu. Podle mně to svou hrou s námi do té červené karty i ukázali, my už si pak tu drouhou půli pohlídali.

Co bude výhra znamenat pro nás v kabině, jelikož za tři body jsme neuhráli zápas už pěkně dlouho?

No už minulý zápas jsme měli na to, abychom zvládli utkání na Slovácku. Vždyť jsme tam měli v poslední minutě jasnou tutovku. I proto jsme tu výhru nad Viktorií potřebovali už jako sůl. Pro nás strašně důležité tři body, které musíme teď potvrdit v Uherském Brodu.