Sezonu ve třetí lize končíme další porážkou

K poslednímu utkání sezony zajížděli naši třetiligoví A muži na Hanou, kde je čekal těžký souboj s druhou Kroměříží. Bohužel ani na devátý pokus jsme bodovat nedokázali a se soutěží se tak v letošní sezoně loučíme na třinácté pozici.

S chutí hrající domácí celek zadělal na výhru již v prvním poločase. První gól vstřelila Slavia již v 8. minutě, kdy se po kombinační akci dostal míč až k P. Červenkovi a ten z levé strany hřiště prostřelil Sýkoru v naší brance – 1:0. V úvodu 19. minuty to byl opět domácí P. Červenka, tentokráte nás po jeho ráně zachránila levá tyč. Ve 26. minutě předvedla domácí družina fotbalovou parádu. My jsme ztratili míč na půlce hřiště, k míči se dostal Votava a následovala souhra na jeden dotek s Cupákem a do prázdné brány zakončujícím Dočkalem – 2:0. Po půlhodině hry nám domácí tým zasadil třetí úder a znovu přišel po naší zbytečné chybě v defenzívě. Liknavost v rozehrávce trestal přízemní ranou k tyči Vltava – 3:0.

Po změně stran tempo hry trochu opadlo, ale byli to nadále hráči v červenobílé kombinaci, kteří neustále prověřovali naší defenzívu. V 58. minutě se dral z levé strany do zakončení Votava, radost mu zkazil včasným vyběhnutím brankář Sýkora. Vzápětí jsme přežili dvě další slibné příležitosti Slavie, až přišla 66. minuta. To jsme po rohovém kopu dali příliš volného prostoru P. Červenkovi, který centrem za obranu našel volného Tiahla a ten bombou pod břevno zvyšoval na 4:0. Z dalšího průběhu střetnutí uběhla sotva minuta a skóre zápasu se měnilo popáté. K míči se v naší šestnáctce dostal střídající Lhotecký, který ranou z otočky upravoval již na 5:0 z pohledu domácího týmu. V samém závěru se na hřiště dostali ještě kluci z vratimovského C mužstva (Žižka, Nohel a Botur), pro které byly tyto třetiligové minuty určitě zpestřením jejich fotbalové kariéry. Kroměříž pak v nastaveném čase upravila na konečných 6:0, když se po rohovém kopu podruhé v zápase prosadil Lhotecký.

„K zápasu není ani moc co říct. Klidně jsme mohli zvítězit ještě výraznějším rozdílem. Zatímco naši kluci k závěrečnému zápasu přistoupili velmi zodpovědně a utkání odmakali, soupeř nám nekladl žádný velký odpor, zápas přijel jenom odehrát, což na něm bylo vidět hned od první minuty,“ řekl pro Kroměřížský deník domácí trenér Bronislav Červenka. „Kluci si zaslouží za celoroční práci pochvalu. Oproti Sigmě máme nevýhodu v tom, že v případě zranění nebo výpadku formy nemáme kam sáhnout. Na druhé straně Olomouc projela sezonu fantastickým způsobem, nečekal jsem, že ze šestnácti jarních zápasů čtrnáctkrát zvítězí,“ přiznává Červenka.

Jak jsme již zmínili v úvodu, náš tým zakončil letošní sezonu na 13. místě, domácí Kroměříži patří druhá pozice. Ve třetí lize zbývají dohrát už jen tři zápasy, které jsou na pořadu ve středu 15. června. Co už je však jisté, tak do druhé ligy postoupila rezerva Sigmy Olomouc. Tam relativně může nakouknout i kroměřižská Slavia. V zákulisí se totiž hovoří o možném postupu druhého celku z MSFL, a to v případě, že nejlepší čtyři mužstva ČFL tuto šanci odmítnou. „Pak by dle pravidel a řádů dostaly postupně nabídku možnosti startu v příštím ročníku II. ligy právě celky z naší MSFL na druhém až čtvrtém místě,“ potvrdil pro Moravskoslezský deník sekretář řídící komise pro Moravu Radek Šindelář. Na druhé straně je naopak jisté, že s třetí ligou se loučí na podzim odhlášený Dolní Benešov a sedmnáctá FKM Vysočina Jihlava.

„Sigma zvládla druhou část sezony podobně jako my podzim. Soupeři se vyhýbala zranění. Když mu to nešlo, mohl si pomoct kluky z áčka. I bez nich to ale zvládli až nadstandardně,“ vysekl vítězi MSFL poklonu Červenka. Jeho tým se na rozdíl od rivala nedokázal vyhnout výpadkům, dlouhá série šesti duelů bez výhry Kroměříž nakonec stála postup. „Škoda, že jsme až do konce sezony nebojovali o postup,“ mrzí Červenku.

SK HS KROMĚŘÍŽ – FC VRATIMOV 6:0 (3:0)
Branky: 67. a 91. Lhotecký, 8. P. Červenka, 27. Dočkal, 32. Votava, 66. Tiahlo. Rozhodčí: Volek – Bělák, Grečmal. ŽK: Surynek (K). Diváci: 178.
Kroměříž: Lebánek – Vyhlíd, Zavadil, Tiahlo, Jeleček (46. Surynek) – Mlčoch, Cupák (62. Hroník), Novotný (72. Pecina), P. Červenka – Dočkal (62. Lhotecký), Votava (62. Plecitý). Trenér: Bronislav Červenka.
Vratimov: Sýkora (83. Botur) – Klejnot (68. D. Žižka), Skwarczek (66. Elbel), Igbinoba, Hajnoš – Nemšovský, Dziuba – Hammer, L. Kundrátek, Hladík (83. Nohel) – Varadi. Trenér: Filip Racko.