Samuel Šigut přestupuje do druholigové Opavy

Spojení krajního záložníka SAMUELA ŠIGUTA s opavským týmem bylo prozatím ve formě hostování. Devatenáctiletý talentovaný fotbalista odešel od nás do Slezského FC v létě loňského roku. Ještě předtím ale Šigut absolvoval testy v pražské Slavii. „Ano, můžu potvrdit, že Samuel byl na zkoušce ve Slavii, kde zaujal. Pražané měli o něj zájem. Po konzultaci s rodinou jsme se ale rozhodli pro Opavu, a to i proto, aby měl Sam klid na školu,“ řekl tehdy k celé věci sportovní ředitel Vratimova Daniel Černaj.

Šigut v Opavě odehrál během podzimu dvanáct druholigových utkání, ve kterých vstřelil dvě branky. Po konci hostování se papírově vrátil zpátky k nám a bylo tak otázkou, kde kroky talentovaného fotbalisty dále povedou. To už nyní můžeme prozradit. Šigut před pár hodinami podepsal s opavským celkem profesionální smlouvu a Opavané se s vedením Vratimova domluvilo na jeho přestupu. „O Samuela jsme měli zájem. Chtěli jsme, aby u nás pokračoval, proto jsme na něj uplatnili opci,“ sdělil před nedávnem Opavskému deníku šéf sportovního úseku v Opavě Jaroslav Kolínek.

Slezský FC se po šestnácti odehraných kolech nachází v průběžné tabulce na šesté příčce. V jarních odvetách tedy v žlutomodrém drese Slezanů chybět Šigutovo jméno nebude. „Jsem opravdu rád, že se kluby na mém přestupu dohodly. Chtěl bych títmo Vratimovu moc poděkovat, je to další posun v mé fotbalové kariéře. V Opavě se budu snažit odvádět co nejlepší výkony,“ sdělil mladý fotbalista krátce po stvrzení přestupu. „Jsem tady spokojený. Už během podzimu jsem dostával hodně příležitostí, vždy jsem se na hřišti snažil odevzdat ze sebe co nejvíc. Trápilo mě ale, že jsem neměl ta správná čísla, což se naštěstí ke konci podzimu zlepšilo. Věřím, že na jaře to bude z mé strany ještě lepší,“ přeje si Šigut.

Opavě na přímý postup do první ligy schází momentálně třináct bodů. Vedoucí pozici totiž drží brněnská Zbrojovka a jak to tak vypadá, nejspíš si ji bude chtít udržet až do samotného konce sezony. Na příčky, které by Opavu poslaly ale do baráže o nejvyšší soutěž, schází Slezskému momentálně body tři. „Myslím si, že trenér by do baráže určitě chtěl. I naše kabina to tak cítí. Uděláme na jaře určitě vše pro to, abychom skončili do toho třetího místa,“ prozradil plány do jarních odvet Šigut. Ten se momentálně s týmem připravuje v Polsku, kde jsou Opavané na soustředění. „Jsme tady od neděle, kdy jsme zprvu měli dvoufázové tréninky. Věnujeme se teď už spíše takovým taktickým věcem, abychom byli na sezonu dobře připraveni,“ sdělil Šigut. Přípravu si Slezané zpestřili přátelským zápasem s druhým týmem polské nejvyšší soutěže Pogoń Szczecin a duel vyhráli 4:1. Šigut se na vysokém vítězství svého celku podílel gólovou přihrávkou. „Vyhrálo se, což je perfektní. Nyní nás už čeká jen generálka s Brnem. A jestli se na sezonu už těším? Tak o tom žádná (smích). Ta zimní příprava byla náročná a je vždy delší, než ta letní. Věřím ale, že jsme na sezonu skvěle připraveni,“ dodal Šigut.

„Samovi přejeme hodně úspěchů v jeho další fotbalové kariéře,“ řekl Daniel Černaj, sportovní ředitel FC Vratimov.


Snímky: David Baier a Deník/Petr Widenka