S ligovým Pohronie jsme těsně prohráli

Utkání proti účastíkovi nejvyšší slovenské soutěže jsme nezačali vůbec špatně. Už v 5. minutě to z levé strany hřiště zkoušel Jakub Teplý, gólman Slančík jeho pokus srážel na vzdálenější tyč. Poté se ke slovu dostávali častěji domácí fotbalisté. V 17. minutě utekl po pravé straně Blahút, naštěstí stačil před číhajícím Lačným zasáhnout včasným odkopem Igbinoba. O pět minut později se dral do naší šestnáctky Cíferský, a i když byl atakován Igbinobou, tak se domácí záložník přeci jen dostal k zakončení. S jeho střelou si však brankář Střalka poradil. Ve 24. minutě špatně rozehrál domácí Mazan, k míči se dostal Smilowski, škoda jen, že mu míč uskočil, čímž se sám připravil o zakončení.

Ke konci sedmadvacáté minuty jsme zahrávali rohový kop, jenže jsme o míč přišli, domácí jej dokázali dlohým nákopem poslat až za naší obranu a Blahút mohl pelášit na naší branku zcela osamocený. Jeho následné zakončení k levé tyči znamenalo první branku v zápase – 1:0. I v dalším průběhu první půle měli více příležitostí domácí hráči. Po půlhodině hry se do zakončení dostal Šmatlák, gólman Střalka včasným vyběhnutím zabránil další brance v naší síti. Minutu před přestávkou jsme mohli vyrovnat, když si Teplý narazil míč se Skwarczkem, ale na lepší zakončení už našemu útočníkovi nezbyl čas. Brankář Slančík míč vyrazil.

Také i druhou část střetnutí jsme začali Teplého příležitostí, bohužel ani tentokrát náš forvard na domácího gólmana nevyzrál. Pohlednou akci předvedli pak domácí v 69. minutě, kdy Dao obloučkem uvolnil Fofanu, který povedeným lobem zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Ve zbývajícím čase jsme měli častěji míč na svých kopačkách, škoda jen, že jsme z naší dobré hry vytěžili pouze jednu branku. O tu se postaral v 77. minutě střídající Hladík, který byl nejprve faulován v pokutovém území, aby z následné penalty poslal míč přesně k pravé tyči domácích – 2:1.

S konečným výsledkem byl nakonec vratimovský trenér Filip Racko spokojený. „Máme za sebou první týden kondiční přípravy, kdy kluci více méně pouze běhají, a to ať už na hřišti, nebo i mimo něj,“ začal s hodnocením zápasu hostující trenér. „S míčem se hráči prakticky nepotkali, takže si myslím, že ten zápas podle toho trošku vypadal. Mohly tam být určitě i lepší věci, ale za mě se hráči v té únavě s tím dobře poprali. Nikdo vyloženě nepropadl, nebo ani nehrál pod své možnosti. Domácím jsme byli důstojným soupeřem, ke konci jsme dokonce šahali po vyrovnání,“ pokyvoval hlavou Racko. „Pohronie bylo o trošku lepší, takže vyhrálo zaslouženě. Myslím si ale, že tady ani tak nejde o ten výsledek, jsme opravdu v první fázi kondiční přípravy. I proto jsem rád, že si kluci znovu ošahali míč, a že dostali znovu chuť na fotbal,“ dodal kouč Vratimova.

Těžká šichta čeká na naše hráče i v dalším týdnu. „Ten bude opět kondiční. I proto jsme rádi, že se v zápase nikdo nezranil a budeme v přípravě pokračovat v plném počtu. Postupem času se dostaneme i k míči, takže věřím, že naše následující výsledky budou lepší a lepší,“ přeje si Filip Racko.

To domácí kouč Martin Bittengl byl naopak ze hry svých svěřenců trochu rozladěný. „Odehráli jsme dva rozdílné poločasy. Jedna věc, která se nám podařila, byla ta, že jsme si dali zápas a odehráli jej v nějaké fyzické zátěži. Určitě v nás ale panuje ohromná nespokojenost s druhým poločasem, kde byly k vidění individuální chyby a také i chyby v organizaci hry. Co se týče první půle, tak v ní jsme si vytvořili spoustu příležitostí, které jsme měli potrestat. Měli jsme tam být však více kreativnější. Když jsme přenášeli těžiště hry z jedné strany na druhou, tak nám to dlouho trvalo,“ řekl k přípravnému zápasu trenér Pohronie Martin Bittengl, který neměl k dispozici ještě kompletní kádr. „Několik kluků ze základu ještě chybělo, věříme, že k nám ještě v průběhu příštího týdne přijdou dva až tři hráči,“ dodal domácí trenér.

K dalšímu přípravnému střetnutí nastoupíme v příštím týdnu, kdy se představíme v pátek 21. ledna od 11 hodin v Chrudimi.

FK POHRONIE (Slovensko – nejvyšší soutěž) – FC VRATIMOV 2:1 (1:0)
Branky: 27. Blahút, 69. Fofana – 77. Hladík z pk.
Pohronie: Slančík – Straka, Štrba, Klabník, Mazan – Blahút, Pajer, Steinhübel, Cíferský – Šmatlák, Lačný. Střídali: Repiský, Jenat, Prachar, Netolický, Ožvalda, Fofana, Dao. Trenéři: Martin Bittengl a Lubomír Adler.
Vratimov: Střalka (46. Sikora) – Varadi (46. Hammer), Igbinoba (68. Mikulenka), Mikulenka (46. Dziuba), Duda – Skwarczek (46. Bzirský), Klejnot (46. L. Kundrátek) – Smilowski (46. Hladík), Wojatschke (68. Klejnot), Chlopek (46. Hruška) – Teplý (68. Chlopek). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (fb FK Pohronie)