S góly se roztrhl pytel až po změně stran

Dle původního plánu měli naši A muži odehrát druhé přípravné utkání proti druholigovému celku MFK Chrudim. Z tábora soupeře nám ale dorazila zpráva, že se jejich tým nachází v karanténě. Narychlo se tak domluvil přípravný zápas s FK Slavia Orlová a my soupeři děkujeme, jelikož k nám dorazil přímo ze soustředění, které tým Romana Diviny zrovna absolvují v horském hotelu v Horní Lomné.

V první půli padla pouze jediná branka, o kterou se postaral domácí záložník Denis Dziuba. S góly se roztrhl pytel až po změně stran. Na dva góly střídajícího Chlopka navázal vzápětí Lukáš Kundrátek. Slavistům se podařilo korigovat na 5:2, když se mezi góly soupeře vklínila ještě trefa Honzy Hrušky. Pak už do černého stříleli pouze naši fotbalisté. Na 6:2 zvyšoval Klejnot, sedmou branku přidal z pokutového kopu mladý Wojatschke. Pro něj to byla vlastně vůbec první trefa ve vratimovském drese. Osmý zářez přidal Duda a konečné skóre na 9:2 upravoval ještě v samém závěru znovu Vojtěch Wojatschke.

„V prvním poločase bych řekl, že hosté byli důrazní. Hráli to v bloku, takže se nám tam těžko dostávalo. Šlo vidět, že jsou na nás nahecovaní, chtěli se vytáhnout, takže jezdili naplno. A na té naší menší umělce se pak ty výkonnostní rozdíly trochu smazávaly,“ připustil domácí kouč Filip Racko. „Měli jsme tam ale dobré akce, chyběla jen finální přihrávka nebo lepší zakončení. Soupeř nám hrozil po standardkách, kde si to však ti starší hráči zkušeně pohlídali,“ doplnil vratimovský trenér.

Toho následně potěšilo, že se jeho tým po změně stran konečně gólově prosadil. „Po změně stran se více prostřídalo a my měli čím dál větší převahu. Dali jsme dalších osm branek, škoda jen těch dvou inkasovaných, jelikož ty padly po úplně zbytečných chybách,“ mrzelo Racka. I tak ale určitá spokojenost v něm převládala. „Byly tam pěkné akce, ale i spousta chyb a zbytečných ztrát. Co je pro nás však důležité, tak že se nám nikdo nezranil. To utkání jsme jednoznačně vyhráli a můžeme v plném počtu dál pilně pracovat. Ve středu nás čeká úplně jiný soupeř a my se na to utkání moc těšíme,“ uzavřel hodnocení pátečního duelu vratimovský stratég.

V příštím týdnu nás čekají dva zápasy. Ve středu 26. ledna nás čeká pikantní souboj s Viktorií Žižkov. Pikantní v tom smyslu, že tým Pražanů trénuje Martin Pulpit. Náš bývalý kouč ještě v době, kdy jsme působili ve Frýdku-Místku. Toto utkání se hraje od 14.30 hodin v Tréninkovém centru Nymburk. O dva dny později nás pak čeká souboj s rezervou prvoligové Karviné. I toto střetnutí se odehraje na hřišti našeho soupeře, a to od 18.00 hodin na umělé trávě Kovona.

FC VRATIMOV – FK SLAVIA ORLOVÁ 9:2 (1:0)
Branky: Chlopek 2, Wojatschke 2 (1x z pk), Dziuba, L. Kundrátek, Hruška, Klejnot, Duda.
Vratimov: Sýkora – Hammer, Igbinoba, Mikulenka, Varadi – Klejnot, Dziuba, L. Kundrátek – Hladík, Hruška – Teplý. Střídali: Střalka – Duda, Kebísek, Wojatschke, Smilowski, Chlopek. Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ