Céčko vybojovalo po změně stran bod se Šenovem

Po nevydařené první polovině utkání se C mužům po změně stran podařilo utkání vyrovnat a získat tak do tabulky cenný bod, o tom bonusovém pak rozhodl soupeř ve svůj prospěch až v penaltovém rozstřelu.

„V neděli jsme nastoupili proti týmu, který vyhrál 7 soutěžních utkání v řadě, a tak je jasné, že jsme mu tuto úctyhodnou sérii chtěli přerušit. Opět nás čekal soupeř, se kterým sousedíme v tabulce, cílem tedy bylo bodovat naplno budovat a dotáhnout se tak na páté místo tabulky,“ začal s hodnocením víkendového zápasu trenér Marek Svěnčík.

„Ještě před samotným zápasem jsem kluky nabádal, že nás čeká velice těžké utkání, neboť víme, jakým způsobem a jakým stylem se Šenov prezentuje. Je to hodně soubojový tým, který vám nenechá nic zadarmo. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se tlačili dopředu a svým důrazem a větším nasazením se dostali také brzy do vedení. Na to jsme ještě stihli reagovat a po vyrovnávacím gólů jsme začali Šenov přehrávat. Jenže jsme neproměnili některé slibné šance a byl to naopak soupeř, který trestal, a to hned dvakrát. Do kabiny jsme tak šli v poločase za nepříznivého stavu 1:3,“ mrzelo domácího trenéra.

Po změně stran to byl však on sám, který týmu zavelel tím správným způsobem. Jeho dvě branky mužstvo nakoplo, v samém závěru pak dokázal Macák srovnat na 4:4. „O poločase jsme si vyříkali pár věci, trochu se zvýšil hlas a šli jsme do druhé půle s odhodláním zápas otočit. Bohužel Šenov nás zase trestal a zvýšil už na tříbrankový rozdíl,“ vrací se k 50. minutě zápasu Svěnčík. „Za tohoto stavu jsme udělali pár změn, zvýšili také presing a začali hrát tak, že už nemáme co ztratit. Prostě jsme se hnali za vyrovnáním. Během následné půlhodiny jsme dali tři branky a zápas tak zdramatizovali až do penaltového rozstřelu, ve kterém jsme bohužel padli. Nicméně bod asi bereme všemi deseti,“ dodal vratimovský hrající trenér.

Ten se pak po utkání ještě k bitvě se Šenovem vrátil. „Na závěr bych chtěl všem hráčům poděkovat za bojovnost. Hlavně ve druhém poločase, kdy to kluci nevzdali a makali dál. Nenechali se strhnout, nehádali se a soustředili se jen na hru. Jen mě trochu mrzí, že jsme tak nehráli celý zápas a první poločas jsme tak trochu zaspali. Díky také všem fanouškům, kteří dorazili a fandili svým týmům. Tento zápas měl opravdu vše a bylo na co koukat,“ uzavřel Marek Svěnčík.

V následujícím kole pocestuje C tým do Michálkovic, kde se střetne v sobotu 9. dubna od 15.30 hodin s domácím celkem. Ten momentálně v tabulce figuruje na předposlední příčce a náš podzimní vzájemný duel vyzněl zcela jasně v náš prospěch (11:0). Přiblížíme se znovu tomuto výsledku? Držte nám v sobotu palce!

FC VRATIMOV C – SK ŠENOV  4:4 (1:3), na penalty 3:4
Branky: 19., 54. a 66. Svěnčík, 87. Macák – 8. Hruška, 27. Beránek, 44. Stehlík, 50. Hruška. Rozhodčí: Křižák – Sajdok, Mareček. ŽK: Šipula, Macák, Trmal, Žižka – Stehlík, Fojcik, Lebduška. ČK: Žižka (V). Diváci: 36.
Vratimov C: Botur – Tříska, Nohel, V. Tylšar, Šipula – Macák, Trmal – Žižka, Bandy, Svěnčík – Tříska. Střídali: P. Tylšar, Drozd, Rusz, Házi. Trenér: Marek Svěnčík.
Šenov B: Pilch – Fojcik, Nguyen, Vedlich, Špak, Beránek, A. Hruška, Franek, Košťál, Stehlík, Lebduška. Střídali: Račko, Burkert, Ščigel, Antal, Smetana, Tichý. Trenér: Petr Klimša.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ