Racko: Takový začátek soutěže jsme si přáli

Po sobotním utkání se zlínskou rezervou, které jsme vyhráli 4:1, byl domácí trenér Filip Racko samozřejmě spokojen. Pár výtek ale ke hře svého celku přeci jen našel.

Trenére, po dvou kolech máme na svém kontě šest bodů. Čekal jsi takový povedený start do sezony?

No řeknu to spíš tak, že takovýhle začátek jsme si přáli, abychom měli klid pro ten vstup do sezony a tu další práci do celého toho podzimu. Ale určitě jsem rád. Od prvního kola jsme moc nevěděli, co od soupeře očekávat. Se štěstím jsme Blansko porazili, ale proti Zlínu B jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme jej porazili. Z toho pohledu je zisk šesti bodů super.

Co k tomu prvnímu poločasu, kdy jsme nejprve spálili dvě obrovské tutovky, až se pak ujala standardka Bzirského?

Tak my ten poločas měli hlavně vyhrát tři nula a ten zápas by pak byl úplně jiný. V klidu jsme jej pak mohli kontrolovat. Ty šance byly fakt velké a ti kluci musí takovéhle příležitost prostě proměňovat, aby celý tým se mohl zvednout a mohl hrát v klidu. Tak to bylo stále hektické, i když jsme si věřili, že ta herní kvalita bude na naší straně. Jen to nebylo tak jednoduché, jak bychom si přáli.

Naopak nám nevyšel vstup do druhého dějství, kdy nám mladí ševci vstřelili i vyrovnávací branku…

To jsou prostě ty standardky. Oni měli docela vysoké kluky, takže nám to tam vždy trochu smrdělo. U té branky jsme tu standardku prostě nedohráli. Míč tam nějak poskakoval, z té lavičky to nebylo až tak přesně vidět, zkrátka nás trestali.

Přesto jsme se dokázali z inkasovaného gólu otřepat a pak třemi góly zápas rozhodli…

Přesně tak. Ještě než to ale přišlo, tak jsme tam pár šancí zahodili. To jsem si už říkal, zda nebudeme mít den pešek, když nám to naopak v minulém kole se štěstím padlo. Ale ne, potom kluci začali šance proměňovat a zápas skončil jednoznačným výsledkem.

Co říkáš na diváckou návštěvu?

Určitě je to pro nás velká změna, jelikož v minulém roce na nás chodilo jen pár lidí. Byli to ti skalní, co chodili na každý zápas. Proti Zlínu to mělo i nějakou atmosféru a já věřím, že když budeme odvádět takové výkony a budeme také sbírat body, tak těch lidí ještě přibude. Myslím si, že pak si tady budeme všichni tu třetí ligu užívat.