Racko: Hlučín jsme sami dostali na koně

Sobotní domácí nezdar s Hlučínem (0:5) ještě nepřebolel. Po dvou jarních výhrách přišel šok v podobě vysoké porážky. A to Hlučín udělal před naším vzájemným duelem tři změny v sestavě. Na lavičce dokonce zůstal jejich nejlepší střelec Radoval Lokša. „Změny měly své opodstatnění, a to jak z hlediska taktiky, tak i kvůli tomu, ať udržujeme všechny hráče v napětí. Přece jenom pracujeme s širokým a kvalitním kádrem,“ osvětlil svůj předzápasový záměr trenér Hlučína Filip Smékal. „Musím říci, že naše záměry se nám podařily promítnout do praxe,“ dodal ještě hlučínský kouč.

To náš tým mohl jít do zápasu v dobrém rozpoložení. Šest bodů z úvodních dvou kol nedával nějakou indicii, že by nakonec mohl tento sobotní souboj dopadnout tak špatně. „Ještě před utkáním jsme si s hráči připomínali náš podzimní souboj v Hlučíně, kde jsme prohráli celkem vysoko. Chtěli jsme se určitým věcem v zápase vyvarovat, proto jsme se i na to v týdnu připravovali. Na hřišti to ale vypadalo trošku jinak. Hned jsme se nechali soupeřem zatlačit, Hlučín se tak dostal na koně. Měl tam v úvodních minutách několik rohových kopů. To jsme ještě vše ustáli, hra se pak začala vyrovávat. Jenže pak jsme udělali chybu, kdy jsme nechali propadnout míč za obranu a tam Adam (Střalka, pozn. red.) trochu zaspal, takže se do souboje dostal o něco později a byla z toho penalta. Pak ten zápas byl docela nervózní, hra se pořád kouskovala, my se více soustředili na souboje a rozhodčího, než na svou vlastní hru. Z toho vyplynula další chyba, kdy Kuny (Kundrátek, pozn. red.) nezachytil svého hráče, pak jej doběhl v penaltě, udělal faul a dostal za to ještě červenou. Utkání tím bylo rozhodnuté,“ štvalo vratimovského trenéra Filipa Racka.

„V poločase jsme vedli 2:0, ale hráče jsem nabádal, že nesmíme polevit. Kluci si má slova vzali k srdci. Hráli opravdu dobře. Před třetím gólem jsme vypracovali další velké šance,“ řekl Filip Smékal. „Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Za celý zápas nepustil Vratimov do žádné šance,“ uzavřel spokojený hlučínský stratég. „V půli jsme si v kabině řekli, že se pokusíme s výsledkem ještě něco udělat, ale tam by to musel Hlučín hodně podcenit, což se ani nestalo. Oni naopak dostali křídla a snažili se nám nastřílet co nejvíce gólů. My se ve druhé půli prakticky už jen bránili. Dokázali jsme si ale za stavu 0:5 vypracovat jednu gólovku, bohužel Vojta Wojatschke neproměnil. Skončilo to tedy naší vysokou porážkou, co k tomu více říct. Takovéto zápasy se zkrátka odehrávají, musíme to teď hodit za hlavu, ale některé věci si mezi sebou říct musíme,“ sdělil Racko.

Z porážky je třeba se rychle otřepat, už za týden nás totiž čeká další důležitý souboj. „Musíme se soustředit na příští týden, kdy jedeme do Jihlavy, která je momentálně poslední, takže my potřebujeme tohle utkání zvládnout a vyhrát. Teď už nemá cenu se v tom sobotním nezdaru nějak více babrat,“ uzavřel Filip Racko.