FC VRATIMOV – VEŘOVICE 0:3 (0:2)

Ve druhém kole 1.A třídy se vratimovští poprvé v novém ročníku představili domácímu publiku, když hostili ambiciózní celek z Veřovic. Hosté jsou dlouhodobě pro Vratimov neoblíbený soupeř a toto utkání to bezezbytku potvrdilo. Mužstvo trenéra Jirky Hořínka vyběhlo díky absencím a zraněním oproti minulému utkání v Dobraticích v pozměněné, ovšem velmi ofenzivně laděné  sestavě. Od úvodního hvizdu se hrál oboustraně svižný fotbal, ale šancí z počátku mnoho k vidění nebylo. Hosté z Veřovic přijeli velmi dobře připraveni a díky skvěle organizované obraně zachytávali útočné akce Vratimova a nepouštěli je téměř na dostřel brankáře Fojtíka a sami podnikali rychlé výpady, s kterými měli domácí borci nemalé problémy. Po jednom z brejků vychytal David Kubala vyloženou šanci Veřovických, kdy se neprosadil jinak skvěle hrající útočník hostů Michal Hanko. Vratimovští se snažili prosadit kombinační hrou, ale pokaždé naráželi na výborně organizovanou obranu, které vévodil zkušený Švolba. Ačkoliv byla soupeřova obrana po celý zápas pevná, dostávali se vratimovští postupem času k šancím také. Největší šanci spálil velmi agilní Martin Lukeš, jemuž naservíroval míč před branku Marek Svěnčík, ale ve skluzu na dlouhou nohu branku netrefil. Hosté využívali okénka v obraně Vratimova, který se tlačil dopředu ve více hráčích a nestačil tak zachytávat stále nebezpečnější kontry Veřovic. Ve 36.minutě hosté po jednom z bezpočtů brejků udeřili a po střele Hanka se tečovaný míč dostal za záda Kubaly a bylo to 0:1. O dvě minuty později se hostům podařilo zvýšit stav na 0:2 opět Hankem, který využil ležérní hru domácích v pokutovém území, kdy mu domácí obrana „namazala“ a s přehledem zavěsil. Domácí byli po tak rychlých brankách evidentně rozhozeni, ale i tak nepřestávali v útočné aktivitě. Před koncem poločasu se ale Vratimovu nabídla možnost snížení, když se ve 44.minutě prosazoval přes hostujícího obránce výborně hrající Marek Svěnčík, který byl faulován a rozhodčí nařídil zcela správně pokutový kop. Sám faulovaný Marek Svěnčík se chopil zahrávání penalty, ale bohužel branku přestřelil. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 ve prospěch hostů.

Ve druhé půli se obraz hry téměř nezměnil. Vratimov sevřel svého soupeře na jeho půlce a trpělivě dobýval Veřovickou obranu, ovšem herní převahu nedokázali domácí borci přetavit v úspěšný zásah do černého. Trenér Hořínek se snažil ještě více podpořit ofenzivu svého týmu, ale nasazením dalšího útočníka Michaela Vojkovského, který si odbyl premiéru ve vratimovském dresu, ani nasazením Standy Třísky ke kýženému efektu a tedy k bodovému zisku nevedlo. Veřovičtí si se svou precizní obranou dokráčeli k vítězství, když v 89.minutě pojistil jejich vítězství opět Michal Hanko, který tak zkompletoval hattrick. Porážka je pro hráče Vratimova hodně krutá, protože v tomto utkání určitě nebyli horším týmem.

Jak hodnotil utkání trenér domácích Jirka Hořínek?

„Výsledkově se nám utkání nepovedlo, ale co se týče hry, tak nemůžu klukům nic vytknout. Na všech byla vidět obrovská vůle a nasezení porvat se o výsledek. Celý tým do toho dal všechno a třeba Martin Lukeš jezdil jak v dobách své největší slávy v lize a strhával tak i ostatní kluky. Dnes nám bohužel  nebylo dáno vstřelit branku… „

Sestava: Kubala – Gara, Pešek, Stuchlík – Kaduch, Klejnot, Pařenica, Lukeš, Kašuba (68. Tříska St.) – Tříska T. (64. Vojkovský), Svěnčík.