Přípravka sbírala zkušenosti na Visegrad Cupu

O uplynulém víkendu se ve Sportovním areálu kravařského Buly centra konal mezinárodní fotbalový turnaj VISEGRAD CUP, kterého se zúčastnila i naše přípravka. Turnaj se v Kravařích konal již poosmé, naši benjamínci však měli velkou premiéru. V konkurenci dvaceti celků ze čtyř evropských zemí se z konečného prvenství radovali kluci ze slovenského Trenčína, Vratimovští skončili na 17. místě. „Turnaj byl do poslední chvíle kvůli covid opatřeních ve velké nejistotě, hlavně co se týká zahraničních účastníku. Nakonec se vše povedlo a děti se po dlouhé době mohli utkat na hřišti se soupeři,“ řekl pro Opavský deník hlavní organizátor akce Andreas Drastík.

Na malé fotbalisty čekal maratón 140 utkání. První den proběhly boje ve skupinách. Každé družstvo odehrálo devět utkání po patnácti minutách. Druhý den přišly na řadu skupinové boje o umístění. V těch každý hrál pět utkání po dvaceti minutách. Až poslední kolo turnaje rozhodlo o konečném vítězi. Na akci se objevila řada zajímavých hostů ze sportovního prostředí, například legendární fotbalista Antonín Panenka, bývalý trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik, či sportovní ředitel SFC Opava Jaroslav Kolínek. Součástí akce byla i malá autogramiáda útočníka SFC Opava Denise Kramáře.

V základní skupině se kluci z Vratimova poprali s těmito výsledky: – SK Sigma Olomouc bílí 1:6, – Slavkov 3:4, – Lurkó UFC 0:4, – FC Tescoma Zlín 0:3, – FC Hlučín 1:4, – Slezský FC Opava 0:4, – FC Baník Ostrava 0:12, – TJ Valašské Meziříčí 0:6, – ŠK Slovan Bratislava 0:9.
Vítězem skupiny B se tak stali mladí fotbalisté maďarské akademie Lurkó UFC (21:5, 21b), 2. Baník Ostrava (45:13, 19b), 3. Slovan Bratislava (30:9, 18b), 4. SFC Opava (21:12, 18b), 5. FC Hlučín (19:9, 17b), 6. Olomouc bílí (21:14, 13b), 7. V. Meziříčí (12:15, 10b), 8. Fastav Zlín (16:20, 9b), 9. Slavkov (6:42, 3b), 10. Vratimov (5:52, 0b).
Ve skupině A se nejvíce dařilo pozdějšímu vítězi z Trenčína (44:4, 25b), 2. Sleza Wroclaw (44:2, 22b), 3. Kravaře (34:18, 21b), 4. Olomouc modří (33:6, 20b), 5. Skalica (18:19, 12b), 6. Lipt. Mikuláš (13:17, 12b), 7. FK Krnov (12:17, 12b), 8. Raciborz (12:29, 6b), 9. MFK Vítkovice (4:42, 3b), 10. Sl. Opava (1:63, 0b).

„O víkendu jsme se s kategorií U11 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Kravařích. V základní skupině jsme se v sobotu utkali například s Baníkem, Sigmou a Slovanem Bratislava, což jsou soupeři, se kterými se v běžné soutěži nemáme možnost utkat. Pro celý náš klub to byl tedy svátek, nicméně kvalita těchto soupeřů byla nad naše síly a umístili jsme se na, posledním, 10. místě. Nedělní program patřil bojům o umístění, kde na nás čekali přijatelnější soupeři a po dvou vítězstvích a jedné remíze jsme se umístili na konečném 17. místě z dvaceti týmů. Chtěl bych pochválit všechny kluky za bojovný výkon, rodiče za podporu během celého víkendu a také organizátory za skvěle připravený turnaj, který nám ukázal, že máme stále na čem pracovat, abychom se přiblížili těm nejlepším,“ řekl jménem realizačního týmu trenér Tomáš Hrdý.

Druhý den již patřil bojům o konečné umístění. Tentokráte na vratimovské mládežníky čekala porce pěti utkání. Tu jsou nedělní výsledky: – FK Krnov 0:0, – Lipt. Mikuláš 0:3, – Sl. Opava 7:0, – MFK Vítkovice 7:2, – Raciborz 3:3. Dosažené výsledky ze základní skupiny s celky Olomouce bílí, Val. Meziříčí, Zlína a Slavkova se započítávaly do nedělních bojů.

Nejlepší brankář turnaje: Jáchym Žák (Sigma Olomouc). Cena Antonína Panenky: Martyna Dembowska (Sleza Wroclaw). Nejlepší hráč turnaje: Lengyel Ágostow (FC Lurko). Nejlepší střelec turnaje: Benjamin Benca (AS Trenčín).

Konečné pořadí: 1. AS Trenčín, 2. FC Baník Ostrava, 3. Sleza Wroclaw, 4. Lurkó UFC, 5. Sigma Olomouc modří, 6. MFK Kravaře, 7. ŠK Slovan Bratislava, 8. FC Hlučín, 9. SFC Opava, 10. MŠK Skalica, 11. Fastav Zlín, 12. Sigma Olomouc bílí, 13. Liptovský Mikuláš, 14. Valašské Meziříčí, 15. Krnov, 16. Slavkov, 17. Vratimov, 18. KS Unia Raciborz, 19. MFK Vítkovic, 20. Slavia Opava.

„Jsem velice rád, že se akce obešla bez vážnějšího zranění. Děti se s celým turnajovým průběhem vypořádaly na jedničku,“ pochvaloval si Drastík. V průběhu celého turnaje bylo nachystáno ovoce, pitný režim a jídlo. Tradičně byly prodávány sportovní knihy od Petra Čermáka a souběžně probíhala sportovní aukce dresů. „Výtěžek z tohoto prodeje putuje do Slezské nemocnice v Opavě na dětské oddělení a pro domov pro seniory v Kravařích. Částka se vyšplhala na 38 000 korun,“ podotkl Andreas Drastík a dodal: „Vzhledem k nutným opatření a nejistotě bych tento ročník zhodnotil jako velmi vydařený. Počasí vyšlo parádně a děti si tak mohly užít celý turnaj. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, rozhodčím, zapisovatelům, personálu Buly arény, trenérům, rodičům, ambasadorům, hostům a hlavně všem sponzorům – partnerům, kteří se na této akci podíleli. Přejeme si ať nám zachovají přízeň i v dalších ročnících,“ zakončil Andreas Drastík.

Vratimov reprezentovali: Simon Farník, Tomáš Holba, Šimon Frydrýšek, Šimon Juřena, Jan Smetana, Matyáš Pifka, Tomáš Bohačík, Jana Foltová, Filip Návratil, Matěj Hřebačka, Jan Zelinka a Marián Mácha.

Snímky: Petr Widenka (Opavský a hlučínský deník)