Posílení hosté byli zkrátka lepší, B tým padl

Duel našeho B týmu proti Řepišti měl nakonec jasného vítěze. Hosté přijeli na náš stadion s kádrem, za který by se nemusel stydět leckterý celek ve vyšší soutěži. Ligou ošlehaní matadoři Daněk s Tchuřem, s druholigovými zkušenostmi Cigánka, Jurči či Cepláka, prostě před námi stál hodně těžký soupeř.

A hosté o sobě začali dávat vědět už od úvodní minuty, kdy se z první šance dostali do zakončení a před inkasováním nás zachránilo břevno. Ve 24. minutě se za ruku pískala proti nám penalta, kterou však hosté neproměnili. Mrzet to řepišťské fotbalisty až tak nemuselo. O minutu později se totiž trefil Stanovský a hosté šli do vedení. O devět minut později to byl znovu Stanovský, který rozradostnil své spoluhráče – 0:2.

Po změně stran se naše hra přeci jen zlepšila, bohužel přišla 54. minuta a třetí gól v naší síti, tentokráte skóroval Zaremba. Až v 73. minutě se nám zásluhou střídajícího Stibora podařilo snížit, poslední slovo ale patřilo s chutí hrajícímu soupeři. To se ještě dvakrát prosadil Jurča, aby krátce před koncem pečetil Tchuř na konečných 1:6.

„Strašně těžko se mi to hodnotí. Výsledek asi hovoří za vše,“ začal s hodnocením nevydařeného duelu domácí trenér Radim Pešek. „Náš výkon se opět sesypal po první inksované brance, kterou jsme věnovali soupeři další stupidní chybou. Minutu před inkasovanou brankou jsme přežili penaltu a místo toho, aby nás to nabudilo, tak soupeře dostaneme takhle na koně to nechápu,“ čertil se Pešek. „Za stavu 0:0 jsme měli minimálně dvě příležitosti na vstřelení branky a z jedné z nich jsme nastřelili tyč, kdybychom vstřelili branku jako první, tak by se ten zápas možná vyvíjel jiným směrem, ale to jsou jen kdyby. Na nás teď leží obrovská deka, hráči si nevěří a hrajou daleko pod své možnosti. Každopádně není to jen o hráčích, ale i o nás, trenérech. My jsme zodpovědní za výsledky a musíme najít cestu, jak s týmem pracovat, abychom se z téhle krize dostali ven,“ burcuje do dalších zápasů domácí kouč.

Nezbývá nic jiného, než se z těch dvou porážek v řadě otřepat a třeba už teď v Dobré plně zabodovat. Utkání se bude hrát v sobotu 4. září od 16.00 hodin na hřišti soupeře.

FC VRATIMOV B – TJ ŘEPIŠTĚ 1:6 (0:2)
Branky: 73. Stibor – 25. a 34. Stanovský, 68. a 77. Jurča, 50. Zaremba, 88. Tchuř. Rozhodčí: Chýlek – Závodný, T. Boráň. ŽK: Madecki (Ř). Diváci: 120.
Vratimov B: J. Štromp – Mokroš, Slota, Michalčák, Piskoř – Stuchlík (63. M. Osvěčík), Hammer – Avetisjan (46. Mikšovič), V. Osvěčík (63. Stibor), Brezula (63. P. Štromp) – Trmal (81. Ledvina). Trenér: Radim Pešek.
Řepiště: Daněk – Šustr (59. Madecki), Cigánek, Bielik, Jurča (81. L. Smichovič), Zaremba, Ceplák, Kyselý, Stanovský (77. Slyhan), Skřehot, Tchuř. Trenér: Pavol Bugáň.