Ožvolda: Narazili jsme na opravdu nejlepšího soupeře, se kterým jsme teď naposledy hráli

Po domácím utkání s vedoucí Kroměříží byl kapitán vratimovského A týmu DAN OŽVOLDA hodně zklamaný. Sám věděl, že jako tým domácí fanoušky zklamali. Lídr soutěže o svém bodovém exodu rozhodl prakticky již v prvním poločase, kdy si vypracoval luxusní tříbrankový náskok. Nakonec Hanáci od nás odjížděli spokojeni po výhře 1:4.

Předpokládám, Dane, že to domácí loučení s fanoušky jste si určitě představovali jinak, než nakonec dopadlo?

Samozřejmě, je to tak. Ale narazili jsme opravdu na nejlepšího soupeře, se kterým jsme se teď v posledních týdnech střetli. Ne nadarmo vedou tabulku.

Co podle tebe utkání rozhodlo? V čem byla kroměřížská Slavia lepší?

Já myslím, že my jsme se hlavně porazili sami. Když vezmu, tak ten první gól padl ze standardky, kdy jsme si nepohlídali náběh na první tyč. Druhý inkasovaný byl také naprosto zbytečný, jelikož jsme nedokázali odkopnout míč. Přitom jsme jej měli na noze a jen jsme jim balón nabídli. No a potom se to už těžko otáčí, zvláště pak proti týmu, který v poklidu vede tabulku. V poločase jsme si řekli, že to trošku zatáhneme a budeme na ně vyrážet z bloku. Že jim zkusíme dát gól, což se nám i povedlo. Pak nám to ten jejich borec trefí ze třiceti metrů do šibenice, pak už to bylo hodně na hlavu.

Zbývá nám sice ještě jedno podzimní kolo, ale můžeme se už nějak ohlédnout za podzimem? Myslím si, že pro vás, hráče, byl takový divný. Nejprve stěhování z Frýdku, pak také i chybějící zázemí…

Tak jasně… my jsme ale byli hlavně rádi, že můžeme trénovat přímo tady, že nemusíme nikde dojíždět a pendlovat. Jsme si vědomi, že ta domácí kabina chybí, ale věděli jsme, že se to tady celé bude rekontruovat. Nebylo to ideální, ale myslím si, že si nemůžeme na nic stěžovat. Co se týče výsledků, tak do spokojenosti nám toho docela chybí. Nám se nepovedly ty zápasy s Benešovem a se Znojmem, kdy jsme měli uhrát šest bodů, ale uhráli pouze jeden. Kdybychom teď měli právě o těch pět bodů více, tak jsme v tabulce úplně někde jinde, ale hlavně máme klid. Podle mně jsme měli tyhle dva zápasy zvládnout, pak by byla pohoda. Bohužel, tady jsme zklamali, což nás teď moc mrzí.

Přesto jste zase dokázali urvat všechny body v Blansku, kde se naopak s body moc nepočítalo…

Jo, to máš pravdu, tam to byla pro nás šťastná výhra. Jenže my právě tuhle výhru pak chtěli potvrdit, a přesně tohle se nám nepovedlo.

Zbývá tedy poslední výjezd, kdy nás čeká v sobotu utkání ve Velkém Meziříčí. Určitě tam s nějakou poraženeckou náladou cestovat nebudeme?

Tak to určitě ne (rázně)! Pojedeme se tam poprat o body, ať si uděláme ten závěr podzimu trochu lepší. Ať nejedeme domů se sklopenými hlavami. Pak se můžeme v klidu připravit na druhou půlku sezony.