Otrokovicím jsme vstřelili šest branek

V pořadí šestým soupeřem v přípravě našeho A týmu byli fotbalisté třetiligových Otrokovic. Ty od zimy vede Jan Žižka, takže to bylo specifické utkání nejen pro něj samotného, ale i pro většinu našich hráčů, které Žižka vedl ještě ve Frýdku-Místku.

Zápas se odehrál na přírodní trávě v Jakubčovicích. „Hrálo se na hodně těžkém terénu. Když jsme tu dojeli, tak trávník byl ještě promrzlý. Postupem času, jak začalo svítit sluníčko, tak se terén lepšil, jenže vespod byl pořád zmrzlý. Klukům to dosti klouzalo, takže museli svůj pohyb koordinovat,“ poznamenal vratimovský trenér Filip Racko. Ten byl přesto potěšen, že si jeho svěřenci mohli v únoru vyzkoušet přírodní trávník. „Je fajn, že jsme si trávu mohli ošahat. Vždyť taková situace zmrzlého terénu může nastat klidně i v březnu. Alespoň na to budeme připraveni. Jsem však rád, že se nikdo nezranil a nemusíme řešit další marody. Zranění kluci se nám snad v co nejkratší době začnou vracet, což jen kvituji,“ pousmál se Racko.

Vratimovu vyšel vstup do utkání, kdy jsme vstřelili gól hned z první standardní situace. „To nám určitě pomohlo,“ myslí si Racko. „Hráli jsme to celkem dobře, ale v první půli jsme si situaci v obraně sami dost komplikovali. Kluci chtěli hrát fotbalově a kombinačně po zemi, což na tom zmrzlém a hrbolatém terénu opravdu nešlo,“ vyčítal hráčům vratimovský kouč.

Nakonec jsme svého soka ze soutěže porazili 6:3. „Vstřelili jsme šest branek, což je určitě super. Škoda jen těch tří obdržených. Myslím si, že minimálně dva góly byly z řad naprosto zbytečných,“ řekl po zápase Filip Racko.

K dalšímu přípravnému střetnutí nastoupí áčko v sobotu 19. února, kdy se představíme od 11.00 hodin proti slovenské Dubnici nad Váhom. Pro domácího druholigistu to bude generálka na nadcházející jarní část sezony. „Mělo by se znovu hrát na přírodní trávě. Ta sezona se blíží, my už teď budeme jen ladit a dělat spíš taktičtější věci, ať jsme na jarní část připraveni,“ dodal Racko.

FC VIKTORIA OTROKOVICE – FC VRATIMOV 3:6 (1:3)
Branky Vratimova: Wojatschke 2, Varadi, Dziuba, Moravec, Hladík.
Otrokovice: Konečný – Přikryl (70. Bergr), Dekleva, Zapalač, Vašulka – Prokaj, Suchý, Fiala, Kiška, Vychodil – Vitalyj. Trenér: Jan Žižka.
Vratimov: Sýkora – Klejnot, Nemšovský, Moravec, Elbel – Dziuba – Hladík, Wojatschke, Hajnoš – Teplý, Varadi. Střídali: Müller – L. Kundrátek, Kebísek, Hammer. Trenér: Filip Racko.