Odpor Dobré zlomen až v závěru, Trmal má hattrick

Předzápasové prognózy mluvily zcela jasně pro náš B celek, který je na opačném pólu tabulky, než jeho sobotní soupeř z Dobré. Hosté ale svou kůži jen tak neprodali, bojovali až do samého konce střetnutí.

„Dnes to z naší strany nebylo úplně povedené utkání. Moc nám to neběhalo, naše kombinace byla příliš pomalá, takže se soupeři stačilo zatáhnout a jen se posouvat. Když už jsme se dostali do finální fáze, tak jsme byli často nepřesní,“ začal s hodnocením zápasu domácí trenér Radim Pešek.

Hosté se ujali brzkého vedení, když se dokázal prosadit O. Zícha. Naštěstí domácí Trmal brzy vyrovnal, stavem 1:1 skončil také první poločas. Rovněž začátek druhého dějství patřil našemu soupeři, tentokráte jsme inkasovali díky Račevovu přesnému zásahu. Vratimovská rezerva se zpátky do zápasu dostala po hodině hry, kdy na 2:2 srovnával Zbavitel. Rozhodnutí padlo až v samém závěru. Osm minut před koncem nás poprvé v utkání posunul do vedení Vojta Trmal, tentýž hráč pak v nastaveném čase pečetil naší výhru v poměru 4:2.

„Ono celé to utkání bylo odrazem celého týdne, kdy jsme z různých důvodů neměli prakticky plnohodnotný trénink. Na každém zápase se ale snažím najít něco pozitivního. Dvakrát jsme prohrávali a nakonec se nám povedlo utkání otočit a zvítězit. Toho si určitě cením. Lehké je vyhrávat, když všechno šlape, ale důležité je také umět zvítězit a nevzdat se v utkání, kde nám to nejde,“ podotkl Pešek.

V dalším kole budeme mít volno, takže nastoupíme až v sobotu 7. května, kdy nás v domácím prostředí čeká souboj se Smilovicemi. Toto střetnutí má výkop naplánovaný na 16.30 hodin.

FC VRATIMOV B – TJ SOKOL DOBRÁ 4:2 (1:1)
Branky: 9., 82. a 93. Trmal, 59. Zbavitel – 3. O. Zícha, 49. Račev. Rozhodčí: Hudeček – Baboš, Kovařik. ŽK: Chlopek, Zbavitel – Otipka, Hanke, Filipčík. Diváci: 49.
Vratimov B: Müller – Hammer, Stibor (80. D. Pešek), Hrdý, Brezula – P. Štromp (59. Svěnčík), Piskoř, Trmal – Chlopek, Zbavitel, Mikšovič (69. Vojtek). Trenér: Radim Pešek.
Dobrá: Hanke – F. Georgiovský, Otipka, Gryžboň (88. Koloničný), O. Georgiovský – D Šmahaj (82. Platoš), Filipčík, O. Zícha (82. Sekanina), Račev – P. Gryžboň (88. J. Zícha), Novák. Trenér: Tomáš Zářický.