MS Deník: Přívaly sněhu se dotkly i fotbalu ve Vratimově, umělka ale sklízí chválu

Přívaly sněhu se dotkly i fotbalu ve Vratimově, umělka ale sklízí chválu.

Jak zakončili soutěžní podzim, tak pokračují i v zimní přípravě. Lídr krajského přeboru z Bohumína kraluje po 3. kolech také přípravnému turnaji ve Vratimově. V závětří však čeká dvojice hladových „vlků“ v podobě Čeladné a Havířova.

Po vítězstvích nad Šenovem a Vratimovem si Bospor poradil i s vítkovickou devatenáctkou. Kouč Marek Poštulka však výsledky neřeší. „Samozřejmě nás těší, že se vyhrává, ale není to podstatné. Hlavní je, že cítíme, že se postupně sehráváme, automatizmy mezi kluky fungují a vzhledem k tomu, že máme ještě více než měsíc před sebou, tak věřím, že půjdeme dál nahoru,“ řekl Poštulka.

Tým se úspěšně vyrovnává také s rozměry netypickou umělkou, která je menší, než obvykle. „Lehce se tím mažou rozdíly mezi mužstvy, ale nedělá nám to žádný problém, právě naopak. Kluci celou zimu většinou běhají, takže jsou rádi, že si mohou zahrát. Navíc nám to vyplnilo celou přípravu, máme tam i vložené středy, takže zápasů je dost. Nemyslím si, že to někomu vadí,“ dodal Marek Poštulka.

Jeho slova potvrzují také samotní hráči. „Umělka ve Vratimově je sice trochu menší, to ale není problém. Přináší to více soubojů i gólů a to třeba mě sedí. Zároveň je to zpestření, které je lepší, než běhat někde v parku. Navíc si pak velmi rádi zvykáme na přírodní trávu,“ uvedl s úsměvem útočník David Jatagandzidis.

„Mě se na tom hraje velice dobře. Škoda jen, že něco podobného nemáme u nás v Bohumíně,“ zalitoval pro změnu záložník či obránce Dušan Socha. „Pozitivní je, že turnaj je obsazen kvalitními celky, což je pro nás dobrý test před jarní částí sezony. A výsledky? Jsou asi příslibem, ale nelze na to spoléhat. Připravné zápasy jsou úplně něco jiného než „mistráky“. Nemůžeme se tím uchlácholit,“ doplnil Socha.

„Vždycky jsme dělali přípravu tímto způsobem, takže v tom nevidím problém. Nicméně si možná nějakou umělku domluvíme,“ připustil Marek Poštulka.

Ani vratimovský turnaj se však nevyhnul přívalům sněhu. Minulý týden se neodehrála předehrávka závěrečného kola právě mezi Bohumínem a Čeladnou, kterou oba týmy chtěly absolvovat dřív, jelikož 11. března je má čekat vzájemný duel v rámci krajského přeboru. Nakonec ale bude všechno jinak.

„Už jsme se s trenérem Čeladné domluvili, že zápas turnaje sehrajeme v původním termínu (3. března). „Mistrák“ o týden později nám pravděpodobně nedovolí odehrát počasí, takže na to dojde až v květnu. Zvlášť když i Čeladná chce, aby se hrálo na pořádném terénu,“ zakončil Marek Poštulka.

SK Šenov – MFK Havířov 1:9
Branky: Schovajsa – Förster 4, Klejnot 3, Rozsíval, Skoupý K.
Šenov: Preisner – Svoboda, Aniol, Beránek, Habrnal – Schovajsa, Babič, Koďousek, Hanauer – Bednář, Stehlík. Střídali: Vodák, Janča, Smetana.
Havířov: Rohel – Lisický, Cigánek, Skoupý K., Musiol – Omasta, Švábik, Wojnar, Klejnot – Förster – Rozsíval. Střídali: Skoupý L., Pištěk.

SC Pustá Polom – FC Vratimov 2:2
Branky: Černohorský, Blucha – Svěnčík, Osvěčík.
Pustá Polom: Minařík – Kozel, Hradecký, Vítek, Blucha, Štýbar, Moravec, Kačírek, Hendrych, Schlossarek, Konvička, Šmíd, Černohorský, Štencel
Vratimov: Kubala – Tříska A., Pohludks, Pešek, Stuchlík – Tříska T., Plachta, Osvěčík, Brezula – Svěnčík, Zahradník. Střídali: Černý, Bandy, Macák.

MFK Vítkovice „U19″ – FK Bospor Bohumín 1:4
Branky: Richtár – Opic 2, Ferenc, Vaclík.
Vítkovice U19: Kodeš – Kocián, Janoš, Bican, Hurník – Dočkalík, David, Chlopek, Kopecký – Richtár, Sedláček. Střídali: Velčovský, Kichner.
Bohumín: Švrčina – Poštulka, Košťál, Socha, Gábor – Baculák, Palej, Vaclík, Kalous – Ferenc, Opic. Střídali: Gladiš, Kubinski.

TJ Sokol Dobrá – SK Beskyd Čeladná nehráno

Průběžné pořadí po 3. kole: 1. Bohumín 9 (16:7), 2. Čeladná 6 (10:7), 3. Havířov 6 (13:14), 4. Dobrá 4 (16:5), 5. Vítkovice U19 2 (8:11), 6. až 7. Pustá Polom a Vratimov 1 (8:11), 8. Šenov 1 (6:19).

Nejbližší program – program 4. kola (sobota 11. února): 10.20 MFK Havířov – MFK Vítkovice U19, 12.10 Vratimov – Dobrá, 14.00 Čeladná – Šenov, 16.00 Bohumín – Pustá Polom.

Výsledky úvodního kola turnaje Vratimov 2017 II: Třebovice – Vratimov B 3:2, Václavovice – Slovan Ostrava 0:3, Havířov B – Hrabová 1:5.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/fotbal_region/privaly-snehu-se-dotkly-i-fotbalu-ve-vratimove-umelka-ale-sklizi-chvalu-20170206.html

Autor: David Hekele

http://moravskoslezsky.denik.cz/fotbal_region/privaly-snehu-se-dotkly-i-fotbalu-ve-vratimove-umelka-ale-sklizi-chvalu-20170206.html