Kontaktní branka přišla příliš pozdě

Poslední podzimní utkání se pro nás nezačalo vyvíjet vůbec dobře. Už z první akce domácích sklepnul Plichta míč ve vápně na volného Pužu, který s pomocí teče jednoho z našich zadáků otevřel skóre utkání – 1:0. Hráči v červených dresech poté nadále pokračovali ve své aktivitě, naštěstí jsme podruhé neinkasovali. „Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře,“ přiznal vratimovský trenér Filip Racko. „A přitom jsme se o tom před utkáním bavili. Že na nás budou chtít vletět, že prostě po té dlouhé cestě je vždy ta rozcvička a nálada taková utahaná. Tak si musíme ten úvod pohlídat a hrát na sto procent. I přesto jsme ale dostali gól hned v první minutě, který to pak celé dost ovlivnil. Do páté minuty jsme tu mohli prohrávat o dvě branky. Soupeř naštěstí nedal a my se pak dokázali chytit,“ řekl k úvodu střetnutí hostující trenér.

Domácí mohli prakticky rozhodnout v samém úvodu a bylo hotovo. „Být naše řešení ve finální fázi kvalitnější, mohlo to být po čtvrthodině 3:0,“ posteskl si pro Žďárský deník domácí kormidelník Jan Šimáček. A věděl, o čem mluví, jelikož jsme postupem času vyrovnali hru a občas byli i aktivnějším mužstvem. Nebezpečnou střelu ovšem vytáhl gólman Kolář, na druhé straně agilní Puža hlavou zazvonil na tyčku svatyně hostů. „Hra se postupně vyrovnala, ale měli jsme spoustu zbytečně nakopávaných míčů vlastně na nikoho. Jen to šlo dopředu. Byly tam pak pasáže, kdy to nebyl nikdo schopný uklidnit, nějak rozehrát, či podirigovat. Nevím, zda jsme tam měli dvě nebo tři pěkné akce na jeden dotek, kdy jsme se dostali k soupeřově bráně, ale snad kromě střely Hladíka jsme se do zakončení ani nedostali,“ mrzelo Racka.

Do druhé půle tak zněl úkol jasně. Začít být aktivní a pokusit se vyrovnat nepříznivé skóre. „V poločase jsme si řekli, že musíme více běhat a dávat si míč po zemi. Hrát zkrátka kombinačně, a že máme na to, abychom si odsud nějaké body odvezli. To se nám i dařilo, myslím, že jsme neměli špatný vstup do druhé části, bohužel šance nepřicházely. Pořád jsme však ve vyrovnání věřili. Pak ale po nedorozumění gólmana s obráncem, kteří se srazili, dal jejich útočník do prázdné brány druhý gól. Nás to na nějakou dobu srazilo na zem, domácí byli lepší,“ řekl k druhému gólovému momentu střetnutí vratimovský stratég.

Druhá branka pak domácí celek trochu uklidnila. „Přiznám se, že v tu chvíli jsem si myslel, že je po zápase. Už předtím jsme totiž mohli několikrát z brejků přidat další branku,“ popisoval lodivod domácích. Jenže sedm minut před koncem přišlo zdramatizování zápasu. Na zadní tyči zůstal volný Hruška a rázem to bylo po Igbinobově centru jen o gól. „Utkání jsme dokázali kontaktní brankou zdramatizovat, ale musím říct, že soupeř ten závěr odehrál velice zkušeně. Nás prakticky nepustil před svou bránu. Odehrál to na naší polovině, v posledních deseti minutách měli asi šest rohů. Tím bych řekl, že domácí získali zaslouženě tři body,“ přiznal sportovně Racko. „Ten závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. Jinak ale patří klukům poděkování,“ ocenil výkon svého týmu Šimáček.

Podzim jsme tak zakončili těsnou porážkou na hřišti Velkého Meziříčí. V tabulce to pak znamená, že zimu přečkáme na 11. místě. Tímto bychom chtěli všem našim fanouškům poděkovat za přízeň a věříme, že se s nimi sejdeme při jarních odvetách. Budeme je totiž hodně potřebovat.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ – FC VRATIMOV 2:1 (1:0)
Branky: 1. Puža, 68. Dolejš – 83. Hruška. Rozhodčí: Řezníček – Silný, Volek. ŽK: R. Demeter, Vašíček – Střalka. Diváci: 150.
Vel. Meziříčí: Kolář – Puža, Komínek, Mucha, Vašíček – Dolejš, Urbánek, R. Demeter, Bouček – Plichta (92. Mir. Malata), Nedvěd (90. Vošmera). Trenér: Jan Šimáček.
Vratimov: Střalka – Varadi, Dziuba, Igbinoba, Duda (72. Demianenko) – Hladík (79. L. Kundrátek), Skwarczek (79. Bzirský), Ožvolda, Hajnoš (46. Hruška) – J. Ptáček (67. Klejnot), Teplý. Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ