Kádr třetiligového A týmu posílili čtyři hráči

Už v sobotu 5. března nám začne jarní odvetná část Moravskoslezské fotbalové ligy. Vratimovští fotbalisté do této části sezony vstoupí domácím duelem s týmem FK Blansko. Z podzimního kádru už v našem týmu neuvidíme kapitána Dana Ožvoldu, který zkouší své fotbalové štěstí ve slovenské první lize, kde se bude snažit s mužstvem FK Pohronie zachránit tamní nejvyšší soutěž. V kádru není dále stoper Danylo Demianenko, který zakotvil v polském celku K.S. Górnik Konin, hrající v tamní čtvrté lize (info ZDE). Více startů ve vratimovském dresu si nepřipíše ani útočník Rostislav Baďura, který se vrátil z hostování do Sigmy Olomouc, stejně tak i záložník Jakub Ptáček, ten se naopak vrátil do Hlučína. Mladíček Jakub Mikulenka zkusí své štěstí na hostování v divizním SFC Opava B, jeho vrstevník Samuel Šigut už je naopak členem širšího kádru opavského druholigového áčka.

To je výčet hráčů, kteří nám v jarních bojích ve třetí lize již nepomůžou. Naopak můžeme s radostí přivítat v našem týmu nové tváře. Jsou čtyři a pojďme si je teď v krátkosti představit.

Útočné řady posilujeme Vojtěchem Wojatschke, který k nám přichází z ostravského Baníku. Vojta je mladý dvacetiletý forvard, který před třemi lety absolvoval stáž v nizozemském celku FC Utrecht. Ve třetí nejvyšší soutěži debutoval v loňské sezoně, když v dresu Baníku Ostrava B odehrál pět utkání. Na podzim pak hostoval v Dolním Benešově, kde si připsal dalších třináct třetiligových startů. Wojatschke má na svém kontě také 37 utkání v mládežnických reprezentacích České republiky U15, U16 a U17.

Naopak obranné řady vyztužíme velkou zkušeností. Z Dolního Benešova k nám totiž přichází dvaatřicetiletý zadák Tomáš Moravec. Odchovanec Sokola Stěbořice si ve své kariéře dále zahrál ještě v Opavě. V posledních letech se stal ústřední postavou dolnobenešovské sestavy, kde plnil po čtyři sezony ve třetí lize roli kapitána týmu. Jeho bilance během čtyř sezon v MSFL je opravdu úctyhodná. Na svém kontě má totiž Moravec 6750 odehraných minut.

To pro Jakuba Elbela bude angažmá v našem týmu sbíráním cenných zkušeností. Jednadvacetiletý fotbalista začínal s fotbalem ve Slavii Opava. Ve svých čtrnácti letech pak odešel za lepším do Slezského FC, odkud v roce 2018 zamířil do libereckého Slovanu. První zkušenosti se seniorským fotbalem začal Elbel nabírat v ČFL, kde sezonu hájil barvy týmu FK Přepeře. Po třech a půl letech teď míří opět na svou rodnou hroudu do Slezska a my mu držíme palce.

Poslední zimní posilou je Adrian Nemšovský. Svitavský odchovanec odehrál následně svá žákovská léta v Pardubicích, odkud pak v dorosteneckém věku odešel do Hradce Králové. V posledních dvou letech hrál za rezervní celky Hradce a Pardubic v České fotbalové lize. Během zimní přípravy to zkoušel Nemšovský v druholigové Opavě. Na zkoušce ale neuspěl.