Hlučín s námi neměl opět slitování

Úvodní pětiminutovka patřila hostům, kteří si svou aktivitou vypracovali tři rohové kopy. Až poté se začala hra vyrovnávat a slušně zaplněná vratimovská tribuna viděla snahu obou celků o kombinační hru. Každopádně to bylo bez nějakých vyložených příležitostí na obou stranách.

Vše se však změnilo po půlhodině hry, kdy jsme poprvé inkasovali a rázem se nám vše zbortilo jako domeček z karet. Pojďme ale popořadě. Ve 30. minutě našel Plesník dlouhým pasem rozeběhnutého Zajíčka, kterého zastavil jen za cenu faulu brankář Střalka. Rozhodčí Kotala s nařízením prvního pokutového kopu v zápase neváhal, navíc našemu brankáři ukázal žlutou kartu. Míč si následně na bílý puntík postavil sám faulovaný a ranou k levé tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Sedm minut před přestávkou byli hosté blízko další brance, naštěstí hlavička hlučínského kapitána Neumanna si cestu do branky nenašla. Ve 42. minutě si v našem pokutovém území počínal nedovoleně L. Kundrátek a po jeho faulu na Walu se znovu pískalo. Jelikož Kundrátek viděl v krátkém sledu druhou žlutou kartu, musel náš záložník předčasně do kabin. Sudí Kotala navíc odpískal druhou penaltu v zápase. Tentokráte se role exekutora ujal Neumann a znovu střelou po levé ruce brankáře Střalky upravoval na poločasových 0:2.

Nabídnutou přesilovku hosté po změně stran dokonale zužitkovali. Krátce po začátku druhého dějství spálil slibnou šanci hostující Neumann. V 54. minutě to byli opět hosté. Střelu Smékala domácí gólman neudržel, ale následně zakončující Zajíček možná ještě teď nechápe, jak mu mohl míč odskočit a on tak netrefit zcela opuštěný kout naší branky. V 61. minutě už to Hlučínu vyšlo. Hosté podnikli rychlý výpad na naší polovinu hřiště a po centru Waly se na zadní tyči nemýlil nikým nekrytý Smékal – 0:3. Hlučín byl nadále při chuti. V 67. minutě jsme v defenzívě vyrobili obrovskou hrubici a zakončující Moučka vyloženým „dárkem“ nepohrdl – 0:4. Z dalšího průběhu střetnutí uběhly pouhé čtyři minuty a soupeř oslavoval svůj pátý gól. O ten se postaral střídající Lokša, který rovněž těžil z přesného centru agilního Waly – 0:5. Náš celek si ve druhém poločase vypracoval pouze jednu slibnou příležitost, když se před brankáře Lapeše dostal Wojatschke, ten však následně pálil pouze do noh hlučínského brankáře.

Na Hlučín jsme tedy nedokázali vyzrát ani v jarní odvetě. Náladu si naši borci budou chtít vylepšit hned v příštím týdnu, kdy nás čeká v neděli 3. dubna výjezd na Vysočinu. Duel s domácím celkem FK Mládeže Vysočina Jihlava má výkop naplánován na 10.15 hodin. Držte našim borcům palce, v Jihlavě totiž půjde o velmi důležité body.

FC VRATIMOV – FC HLUČÍN 0:5 (0:2)
Branky: 31. Zajíček z pk, 43. Neumann z pk, 61. Smékal, 67. Moučka, 72. Lokša. Rozhodčí: Kotala – Silný, Matějek. ŽK: Střalka, L. Kundrátek, Dziuba, Varadi (vš. Vratimov). ČK: 42. L. Kundrátek (V). Diváci: 275.
Vratimov: Střalka – Klejnot, Nemšovský, Moravec, Elbel – Skwarczek (70. Igbinoba), Dziuba – Hladík (70. Wojatschke), Duda (57. Hruška), L. Kundrátek – Varadi (70. Teplý). Trenér: Filip Racko.
Hlučín: Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Lehnert (70. Dostál) – Praus (64. Holzer) – Neumann (70. T. Buchvaldek), Smékal, Mládek (70. Wolf), Moučka – Zajíček (64. Lokša). Trenér: Filip Smékal.