Hladká výhra béčka se Smilovicemi

Vratimovská rezerva hostila o víkendu na domácím hřišti tým ze Smilovic a po hladké výhře 7:0 se nadále drží v popředí tabulky I. A třídy, sk. B. „Za tohle utkání musím všechny kluky pochválit,“ začal s hodnocením sobotního duelu domácí kouč Radim Pešek. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Oproti minulému střetnutí s Dobrou byl náš pohyb, nasazení a tempo hry, daleko lepší. Odměnou pak za to bylo brzké vedení a vlastně rozhodnutí celého zápasu,“ viděl hlavní příčiny domácího úspěchu vratimovský trenér. „Takhle bychom se měli prezentovat ale pořád. Je jasné, že ne vždy nám tam ty góly napadají, ale kluci si ověřili, že když nejsou líní na krok, tak vždy budou nějakým způsobem odměněni. Ten fotbal je pak samotné baví daleko více a dnes se musel líbit i lidem, co na nás přišli,“ dodal Pešek.

Domácí celek díky dvěma zásahům Vojty Wojatschkeho a Patrika Chlopka vyhráli první pětačtyřicetiminutovku 4:0. Góly padaly však i po změně stran. Krátce po změně stran završil Chlopek svůj hattrick, po hodině hry se do černého trefili ještě D. Pešek a Zbavitel. „Ve druhé půli už to byl takový hurá fotbal. Nám se povedlo vstřelit další branky a myslím si, že i další dvě regulérní nám ještě nebyly uznány. Jelikož jsme útočili ve velkém počtu hráčů, tak se nám tam začala objevovat i nějaká ta okénka vzadu. Na tohle si musíme dát příště pozor. V jiném zápase by tohle soupeř mohl trestat,“ upozorňuje Pešek, kterého potěšila i čtvrtá nula vzadu v této sezoně. „Za ní jsem rád hlavně za David v bráně. Na jaře je to vlastně naše první nula vzadu, konečně,“ usmál se domácí trenér.

V neděli 15. května čeká B tým důležité střetnutí na hřišti albrechtického Baníku. „Věřím, že nás takové utkání, co jsme v sobotu odehráli, může znovu nakopnout. Teď nás čeká přímý souboj o druhé místo v Albrechticích. Je to velice kvalitní soupeř a určitě to bude velmi těžké utkání. Jsem ale přesvědčen o tom, že když každý odevzdá na hřišti maximum, tak jej můžeme zvládnout,“ přeje si Radim Pešek, trenér vratimovského B týmu. Utkání má v Albrechticích výkop v 16.30 hodin, přijeďte náš rezervní tým povzbudit.

FC VRATIMOV B  – SC SMILOVICE 7:0 (4:0)
Branky: 17., 29. a 46. Chlopek, 11. a 24. Wojatschke, 65. D. Pešek, 68. Zbavitel. Rozhodčí: Tomai – Smetana, Havlík. ŽK: Piskoř – Žebrok, Przyczko, Borgosz, Kisza. Diváci: 30.
Vratimov B: Müller – Brezula (60. Tříska), Hammer, Smilowski, Piskoř – L. Kundrátek (49. D. Pešek), Trmal – Chlopek, Wojatschke, Vojtek (46. Mikšovič) – Zbavitel. Trenér: Radim Pešek.
Smilovice: Gaszczyk – Kohut (64. Walach), Kroužek, Dytko, Žebrok – Kisza, Borgosz, Opluštil (58. Klimas), Przyczko – Bujok, Vlachovič (58. Procházka). Trenér: Jakub Štvrtňa.