Hladká výhra B týmu v Libhošti

Premiéra vyšla vratimovským fotbalistům na jedničku. Béčko totiž na úvod sezony zdolalo Libhošť rozdílem tří branek, když se o dva góly postaral záložník Vojtěch Osvěčík. „Zápas se hrál v úmorném vedru. Musím všem klukům poděkovat za to, jak k utkání přistoupili, ale také i jak se s těmi těžkými podmínkami srovnali,“ řekl na začátek hodnocení trenér Pešek. „Hned od začátku střetnutí bylo jasné, že domácí budou bránit v hlubokém bloku, kdy se zatáhli na svou vlastní polovinu hřiště. Nám se ale naštěstí podařilo brzy vstřelit gól, kdy se z trestného kopu tak z pětadvaceti metrů krásně trefil Vojta Osvěčík. Další průběh první půle pak probíhal v naší režii. Libhošť jsme prakticky nepustili do žádné vážnější šance, vlastně domácí neměli nic po celé střetnutí. Naše obrana pracovala po celé utkání velmi dobře. Naopak my jsme se stále snažili dobývat úpornou obranu soupeře. V první půli jsme přidali ještě jeden gól, kdy se znovu trefil Vojta Osvěčík. To nás uklidnilo,“ těšilo našeho trenéra.

Ve druhém poločase naše rezerva své vedení ještě pojistila, když se v 80. minutě prosadil Trmal. Na úvod sezony jsme tedy vyhráli v Libhošti 3:0, čímž jsme nejspíš zarmoutili domácího trenéra Luďka Odstrčilíka, mimochodem našeho bývalého hráče, který u nás působil na přelomu tisíciletí.

„O půli jsem kluky upozorňoval, abychom po změně stran nic nepodcenili, protože vedení o dvě branky může být zrádné. Nechtěli jsme je nějakou hloupou chybou dostat zpátky do hry. Prvních deset minut druhého poločasu bylo z naší strany asi nejslabším úsekem utkání. Tam jsme zbytečnými fauly nechali dostávat domácí tým na naší obrannou polovinu. Poté jsme znovu převzali iniciativu my, mrzí mě jen, že jsme zápas nerozhodli přeci jen dříve. Třetí branka přišla až deset minut před koncem, kdy Vojta Trmal dával na 3:0, což soupeře defeinitivně položilo,“ užíval si radost z tříbodového zisku trenér Radim Pešek.

„Jsem hrozně rád, že se nám do sezony podařilo vstoupit vítězně. Teď už naše myšlenky ale směřují k utkání na Lučině, kde chceme předvést minimálně stejný výkon, nebo jej dokonce ještě o něco vylepšit,“ přeje si vratimovský lodivod. No a my si upřesníme, že zápas na Lučině se hraje v sobotu 21. srpna od 16.30 hodin.

FC LIBHOŠŤ – FC VRATIMOV B 0:3 (0:2)
Branky: 6. a 18. V. Osvěčík, 80. Trmal. Rozhodčí: Hošek – Beran, Picmaus. ŽK: V. Osvěčík (V). Diváci: 95.
Libhošť: Dubec – Symerský, Eckelsberger (79. L. Hanzelka), O. Hanzelka (55. Čapka), Melčák, Bartoň, Hajník, Velart, Smolarčík, Turský, Čapka (83. Hradečný). Trenér: Luděk Odstrčilík.
Vratimov B: J. Štromp – Hammer, Mokroš, Michalčák (69. P. Štromp), Piskoř – V. Osvěčík (77. Corriero), Stuchlík – Brezula (77. Stibor), Trmal, M. Osvěčík (60. Mikšovič) – Avetisjan (60. Ledvina). Trenér: Radim Pešek.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ