Generálka A týmu vůbec nevyšla

Před startem třetiligového jara byl před námi již jen poslední přípravný duel. Áčko se po nějakém čase znovu představilo v domácím prostředí, což určitě fanoušci týmu kvitovali. „Musím říct, že generálka nám podle představ vůbec nevyšla,“ štvalo po zápase kouče vratimovského A týmu Filipa Racka. „Před utkáním jsme se všichni těšili na to, že si konečně zahrajeme doma a hlavně na trávě. Ta sice ještě nebyla ideální, ale byla to prostě přírodní tráva. Navíc se na nás konečně mohli přijít podívat diváci a také jsme Frýdlantu měli z loňské sezony, kdy nás dvakrát porazili, co vracet,“ připomněl loňské duely Racko.

První pětačtyčicetiminutovka lépe vyšla domácím, kteří šli v poločase do kabin s jednobrankovým vedením. O naše branky se postarali Michal Skwarczek z penalty a Adam Varadi. „Do utkání jsme nevstoupili nejlépe, kdy jsme před soupeřem couvali. Přitom jsme se jasně bavili o tom, že budeme proti nim chtít hrát vysoko, že je budeme chtít napadat a snažit se na tom terénu získávat míče co nejvýše k jejich bráně,“ zlobil se domácí kouč. „Tohle nám zpočátku nešlo, ale pak jsme se už chytili. Začali jsme hrát to, co jsme si v kabině řekli. Podařilo se nám vstřelit gól z penalty, ale pak jsme úplně po zbytečné chybě, kdy jsme chtěli uhrát dlouhý míč fotbalově, nabídli soupeři vyrovnání. Byla to taková nepřesnost a jedno s druhým, zkrátka jsme po chybě stopera inkasovali branku lobem přes gólmana. Naštěstí nám do poločasu vrátil vedení Vary. Podle mně jsme ale od takové patnácté minuty byli mírně lepší,“ řekl k prvnímu poločasu Racko.

Druhá půle už domácím borcům vůbec nevyšla. Frýdlantu se podařilo vstřelit čtyři góly, v závěru už jen mírnil naší porážku Zbavitel. „Ve druhém poločase jsme chtěli ještě vyzkoušet hru na dva útočníky, takže jsme vysunuli dopředu Igbinobu. Dnešním zápasem jsme však zjistili, že takhle určitě fungovat nemůžeme, protože pak už hra nebyla v naší režii. Když se k tomu přidaly katastrofálně bráněné standardky, ze kterých jsme ve druhé půli dvakrát inkasovali, tak byl výsledek prostě takový, že se soupeři podařilo zápas otočit. Opět jsme tedy s Frýdlantem prohráli, takový je zkrátka fotbal. Z toho prvního poločasu si ale určitě můžeme vzít dobré věci, z toho druhého zase ty špatné,“ řekl po utkání Filip Racko.

Generálku tak mají A muži za sebou a od příštího týdne se již bude bojovat o třetiligové body. Našim prvním soupeřem budou fotbalisté FK Blansko. Utkání s týmem, se kterým jsme na podzim dokázali gólem v nastaveném čase zvítězit 1:0, se hraje v sobotu 5. března od 14.30 hodin. Na první jarní duel tak zveme všechny vratimovské fanoušky, ale i fandy fotbalu z blízkého či širokého okolí. „Přes týden musíme zapracovat na standardkách, abychom si to pořádně vyjasnili. Příští týden nás čeká Blansko a já věřím, že se z této přípravy ponaučíme a první jarní duel bude z naší strany vypadat zcela jinak,“ přeje si vratimovský trenér.

FC VRATIMOV – 1. BFK FRÝDLANT n. O. 3:5 (2:1)
Branky: Skwarczek z pk, Varadi, Zbavitel – Velička, Švrček, Škorik, Fromelius, Kučera.
Vratimov: Sýkora – Klejnot, Igbinoba, Moravec, Elbel – Nemšovský – Hladík, Skwarczek, Dziuba, Hajnoš – Varadi. Střídali: Duda, Zbavitel, Chlopek, L. Kundrátek. Trenér: Filip Racko.
Frýdlant: Prepsl (46. Švrčina) – Střižík, Wozniak (60. Staněk), Švrček, Indra (46. Literák) – Škorik – Stýskala (54. Šafner), Wludyka – Svatonský (54. Milar), Soukup (54. Kučera), Velička (70. Fromelius). Trenér: Martin Šrámek.