Sedliště si z Vratimova odvezli všechny body

FC Vratimov – TJ BDSTAV Sedliště 0:1 (0:0)

Branka: 56´- Foukal

Sestava: Vidlička – Stuchlík, Valenčin, Škorik, Kašuba – Klejnot – Tříska T., Pařenica, Pohludka – Svěnčík, Osvěčík ( 89´Hudeček )

Ve slunečném a větrném sobotním odpoledni hostili Vratimovští zachraňující se Sedliště a diváci byli zvědavi, jak se povede rozjetým domácím borcům, kteří si z minulého kola přivezli tři body z Petřvaldu. Kdo ale očekával strhující fotbalovou bitvu, musel být zklamán. Od začátku bylo jasně vidět, s jakou taktikou přijeli hosté, kteří potřebují každý bod. Vědomi si útočné síly Vratimovských, podřídili svěřenci trenéra Valase vše pro úspěch a odpovědným výkonem se jim to taktéž povedlo. Sedliště jednoduše „zalezli“ a spoléhali se pouze na brejky, ve kterých hojně využívali rychlíka Krajčoka. Domácí sice měli po celé utkání převahu a míč drželi na svých kopačkách, ale do dobře organizovaného obranného bloku hostů se jim nedařilo prokousat. Všechny akce Vratimovských s přehledem Sedlišťská obranná vozba odvracela a poločas tak skončil bez branek. Obraz ve druhé půli se příliš nezměnil. Vratimov hledal skulinky v hostující obraně, která ovšem byla nepropustná. Klíčový moment utkání nastal v 56 minutě, kdy rozhodčí odpískal velice rozporuplný přímý volný kop. K míči se postavil hostující Foukal a zhruba z dvaceti metrů překonal jinak jistého Vidličku, který sice vytáhl míč na tyč, ale po zpětném odrazu se od něj dokutálel do sítě a hosté se tak ujali vedení. Po této brance se Sedliště „zakopali“ před vlastní branku úplně a s vypětím všech sil odolávali Vratimovským, kteří chtěli utkání zvrátit, ovšem všechna snaha domácích končila většinou osvobozujícím odkopem, v  zámezí, nebo v rukavicích zkušeného Maiera. Před koncem utkání už hráli domácí víceméně na náhodu a dlouhé míče, které ovšem silný vítr unášel mimo adresáty přihrávek, což hostům nadmíru vyhovovalo. Sedliště mohli ještě v závěru své vítězství navýšit, ale ve vyložených šancích selhali v koncovce. Mrzet je to ovšem nemuselo, jelikož si zodpovědným kolektivním výkonem a obětavostí odvezli z Vratimova cenné tři body.

Očima trenéra Jiřího Hořínka:

„ Dnes to byl pro nás smolný zápas. Hráli jsme prakticky pořád do plných. Sedliště se na nás připravili a nic nám nedovolili. Měli jsme tam sice nějaké šance, ale byl to takový typický zápas, že kdybychom hráli do rána, tak gól stejně nedáme… Soupeř hrál výborně do obrany a uhlídal naše střelce. Třeba Svěnču i ztrojovali… Dnes nám to tam nespadlo, ale takový je fotbal. Kdo ho hrál, tak ví, že i takové zápasy se někdy hrajou… Mrzí mě jen reakce některých diváků, kteří místo toho, aby kluky povzbudili, tak jim nadávají a obviňují z nesmyslů… Přes týden potrénujeme a připravíme se co nejlépe na Staré Město, kde budeme chtít dnešní domácí porážku odčinit…“