Bod zachránil střídající Tříska

FC Vratimov – SK Stonava  1:1 (0:0)

Do jarní části 1.A třídy sk.“B“ vstoupili Vratimovští fotbalisté pouze remízou. Po povedené zimní přípravě, kdy Vratimovští zvítězili v turnaji o pohár starostky města, panoval před sezonou mírný optimismus. Mužstvo bylo v zimní pauze posíleno o další kvalitní hráče (Škorík, Osvěčík) a čekalo se jak si poradí s hosty ze Stonavy. Utkání 1.kola se hrálo na nové umělce, která je svými rozměry menší než hlavní plocha, a tak se očekával svižný fotbal, plný osobních soubojů a gólů. Prvního si diváci užili dosytosti, ovšem gólů už nikoliv. V první půli měli hosté zpočátku územní převahu, dobře kombinovali a dostávali se na dostřel domácí branky. Vratimovští působili zpočátku hodně nervózně, ale postupem času hru vyrovnali a bylo k vidění také pár hezkých akcí v podání domácích borců. Do druhé půle vstoupili velmi razantně hosté ze Stonavy, když se po kolmé přihrávce za obranu chytrým lobem ve 48.minutě prosadil velmi agilní Šuster a hosté tak mohli slavit vedení. Zaskočení domácí se taktéž ve druhém poločase proti houževnatě bránícím hostům prosazovali velice ztuha. Chytře hrající Stonava, se svými zkušenostmi nepouštěla Vratimovské do šancí a pečlivě bránila, pro ně cenný výsledek. Trenér Hořínek proto musel reagovat střídáním, které se nakonec ukázalo jako velice šťastné. Vratimov v závěru hrál vabank, všechno vsadil na ofenzívu, s touhou utkání alespoň zremizovat. Hosté se tak dostali v závěru do šance, když pádili ve trojici na jednoho obránce domácích, ale tuto příležitost nedokázali ani zakončit. A Vratimov trestal… V 93.minutě se po závaru před Stonavskou brankou dostal k odraženému míči Tomáš Tříska a dotlačil domácí k vyrovnání v hodině dvanácté. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1.

Branky: 93. Tříska T.

Sestava: Kubala – Stuchlík, Škorík, Valenčin, Kašuba ( 83´Tříska T.) – Klejnot ( 76´Skoupý ), Pešek R., Pařenica, Pohludka – Svěnčík, Osvěčík