📷 Domácí fotbalisté udeřili po změně stran

Do pořádné výsledkové krize se dostali v posledních zápasech naši třetiligoví A muži. Tři porážky v řadě, ba co víc, 14 inkasovaných branek nejsou vůbec lichotivé. Je třeba vše co nejdříve hodit za hlavu a už v následujícím kole si dokázat, že fotbal vratimovští fotbalisté hrát nezapomněli.

Co k zápasu v Otrokovicích? Moc toho nebude. „Ani já k tomu nemám moc co říct. První poločas byl z naší strany ještě dobrý, ten druhý, to už byla naprostá katastrofa,“ hodnotil tentokrát velmi krátce páteční předehrávku kouč A mužstva Filip Racko. Do vedení jsme se dostali po půlhodině hry, kdy si na Nemšovského přihrávku seběhl Hajnoš a poslal náš celek do vedení. Domácím borcům pak stačilo po změně stran pouhých třicet minut, aby nasázeli našemu mužstvu pět branek.

„Během úvodní půle jsme si vytvořili snad pět šancí, dvě velké, bohužel jsme je nedokázali využít. Před přestávkou jsme klidně mohli vést o branku dvě,“ hodnotil první část zápasu pro Zlínský deník hlavní kouč Otrokovic Petr Zapalač. „Po změně stran jsme chtěli zůstat u stejné hry, kombinačně to rozehrávat odzadu. Neměli jsme v úmyslu bláznit a nakopávat to. Pouze jsme více začali napadat, to byla jediná pořádná změna. Pomohl nám kontaktní gól, kterým jsme se nakopli. Vedení 3:1 pak mužstvu zvedlo sebevědomí, soupeři naopak ubralo. Hru jsme si pak už užívali,“ dodal po zápase Zapalač.

Do konce letošní sezony nám zbývá odehrát již jen šest utkání. V následujícím kole budeme v domácím prostředí hostit celek z Uherského Brodu. Duel s hráči ze Slovácka se bude hrát v sobotu 21. května od 10.15 hodin.

FC VIKTORIA OTROKOVICE – FC VRATIMOV 5:1 (0:1)
Branky: 48. Kiška, 54. Vintr, 56. Suchý, 76. Blahuta, 78. Zedníček – 32. Hajnoš. Rozhodčí: Vejtasa – Řezníček, Gasnárek. ŽK: Hretsaichuk – Nemšovský. Diváci: 166.
Otrokovice: Semanko – Hretsaichuk, Suchý, Dekleva, Přikryl – Putyera (73. Zedníček), Blahuta, Pernatskyi, Kiška (88. Fiala), Vychodil (82. Jakubowicz) – Vintr (82. Simr). Trenér: Petr Zapalač.
Vratimov: Sýkora – Klejnot (59. Hammer), Nemšovský (70. Smilowski), Igbinoba, Elbel – Dziuba, Skwarczek – Hladík, Wojatschke (59. L. Kundrátek), Hajnoš (70. Chlopek) – Teplý (70. Zbavitel). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto: Jan Zahnaš/Zlínský deník)