Domácí favorit rozhodl po změně stran

Velikonoční víkend svedl v I. A třídě, skupině B, k souboji dva nejlepší celky soutěže. Náš B tým, který je v neúplné tabulce na druhém místě, totiž zavítal na půdu lídra soutěže z Řepišť.

„Dnešní porážka se mi těžce kouše,“ štvalo krátce po utkání vratimovského trenéra Radima Peška. „Přesto, že to nebyl z naší strany po herní stránce nějaký zázračný výkon, tak do nějaké té sedmdesáté minuty jsme drželi s Řepišti vedení 1:0 a myslím si, že jsme měli domácí tým na lopatě,“ řekl Pešek. Pak se ovšem fotbalisté Řepišť dokázali přeci jen prosadit. „Chvíli před tou první inkasovanou brankou běžel Chlopek sám na jejich brankáře. Kdyby proměnil, věřím, že bychom už to udrželi. Na kdyby se ale bohužel fotbal nehraje, ale v tom je i krása fotbalu, jak se rychle může moment zápasu zcela otočit. O chvíli později totiž domácí proměnili penaltu a nakonec po našich chybách přidali v závěru další dva góly,“ mrzelo šéfa naší lavičky.

Řepiště si výhrou upevnila své výsadní postavení v tabulce I. A třídy. „Porážka mě mrzí o to víc, že tři branky jsme soupeři darovali po našich chybách a nebyly to žádné vypracované akce. V takovém zápase, a navíc s takto kvalitním soupeřem, je to prostě mnoho. Tímto bych chtěl ocenit i kvalitu domácího mužstva. Řepiště jsou zcela zaslouženě na prvním místě tabulky,“ ocenil kvality sobotního soupeře Radim Pešek. „Chtěl bych ale pochválit i své kluky, a to za nasazení a bojovnost. Nechali na hřišti vše, ale i to někdy zkrátka nestačí. Nám nezbývá nic jiného, než se dívat směrem dopředu, poučit se z chyb a v příštím utkání zase zvítězit,“ přeje si vratimovský trenér.

To na domácí straně byla po zápase samozřejmě radost. Řepiště v letošní sezoně ještě neprohrály a na své pronásledovatele mají už solidní náskok. „V zápase s Vratimovem záleželo na tom, kdy dáme první gól. Měli jsme více šancí a věděli jsme, že to otočíme,“ začal s hodnocením utkání domácí trenér Pavol Bugáň. „Vratimov má slušné kombinační mužstvo, ale my jsme jim dovolili hrát jen po šestnáctku. Věděli jsme, že kdybychom dali gól už v první půli, že to otočíme ještě dříve. Vyrovnali jsme po penaltě, oni už se pak rozsypali,“ dodal kouč Řepišť, který ví, že jeho tým ještě nemá nic jistého. „Třeba Albrechtice mají také dobrý tým, dobře hraje i Bystřice. Ještě není konec, my ale chceme vyhrávat a postoupit. To je náš jediný cíl od začátku soutěže,“ zdůraznil Bugáň.

V dalším kole nastoupíme před vlastními fanoušky. V sobotu 23. dubna totiž hostíme od 16.00 hodin celek Dobré a tímto bychom chtěli na toto střetnutí pozvat co nejvíce vratimovských diváků.

TJ ŘEPIŠTĚ – FC VRATIMOV B 4:1 (0:1)
Branky: 80. a 84. Jurča, 72. Ceplák z pk, 89. Zaremba – 21. Trmal z pk. Rozhodčí: Priesol – Kubáček, Karas. ŽK: Lisický – Nemšovský, P. Štromp, Trmal. Diváci: 246.
Řepiště: Daněk – Lisický, Kožušník, Ceplák, Bielik – Stanovský (77. Krpec), Skřehot, Tchuř, Kyselý (55. Zaremba) – Večeřa, Jurča (87. Slyhan). Trenér: Pavol Bugáň.
Vratimov B: Müller – Hammer, Smilowski (86. Svěnčík), Hrdý (65. Brezula), Piskoř – Nemšovský – Roháček (34. P. Štromp), Trmal – Hruška, Zbavitel, Chlopek. Trenér: Radim Pešek.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ