Domácí derniéra se nevydařila, oslabené áčko znovu prohrálo

Před vůbec nejslabší návštěvou v letošní sezoně nastoupili naši třetiligoví chlapi ke svému poslednímu domácímu zápasu. Jejich soupeřem byli fotbalisté z Vysočiny, kteří vyhráli rozdílem tří branek.

Kdo by řekl, že hosté budou po dlouhé cestě unaveni, mýlil by se. Ze hry uplynulo něco málo přes jednu minutu, když jsme chybovali v rozehrávce, soupeř podnikl rychlý výpad před naší branku a Nedvěd z levé strany hřiště propálil brankáře Sýkoru – 0:1. Ve 20. minutě bylo na hostující straně ještě veseleji. Dolejš se prosmýkl kolem Igbinoby a ranou k levé tyči zvýšil vedení Velkého Meziříčí na 0:2.

„Bohužel ten konec sezony je od nás hrozný. Ať už se před zápasem bavíme o určitých věcech, jako je discliplinovanost, čímž ale nemám na mysli fauly nebo karty, ale i disciplína vůči manšaftu. Že se na hřišti chovám tak jak mám a nevymýšlím zbytečné věci do rizika. Tak tohle pořád v našich zápasech děláme. To je pak těžké,“ štvalo po zápase vratimovského trenéra Filipa Racka. „No a pak dostanete gól hned v úvodu, což vás hodí samozřejmě dolů. Je na nás deka, to je pravda. A z té deky se teď nedokážeme vyhrabat,“ dodává Racko.

Také třetí gól soupeře přišel po naší zbytečné chybě v rozehrávce, kterou hostující Dolejš potrestal ranou na vzdálenější tyč – 0:3. Ihned z rozehrávky jsme si vybojovali rohový kop, ten sice soupeř z Vysočiny odvrátil, ale domácí v akci pokračovali. Míč se dostal na pravou stranu k Trmalovi a po jeho centru snížil Igbinoba na dvoubrankový rozdíl – 1:3. Drama však hosté odmítli hned následující akcí. Po centru z pravé strany, který letěl do malého vápna, upravoval Plichta na konečných 1:4.

„To utkání se hodnotí strašně těžko. Je konec sezony a nebudu zastírat, že se všichni na ten konec už těšíme, jelikož nám to nejde a máme dlouhou sérii bez jakéhokoliv bodu, což já osobně nikdy nezažil. Ano, je nás málo, spousta kluků je zraněných, jsem proto rád za kluky z béčka. To je pozitivní a jsem z toho příjemně překvapený. To, že nás je ale málo, tak nás to samozřejmě neomlouvá. Pořád se nás sleze na zápas jedenáct, i když někteří musí hrát s nějakým menším zraněním. Neříkám to jako omluvu našich výsledků. Jen mi vadí, jak se na hřišti chováme. Mám na mysli tu nezodpovědnost a chyby, které děláme,“ kroutí nechápavě hlavou domácí trenér. „Každopádně na našich zápasech teď nic pozitivního nenajdu. My sice hrajeme na míči, držíme jej, přihráváme si, máme určité procento míče, ale tam, kde se zápasy rozhodují, tak tam jsme jaloví. Kolem naší šestnáctky a v jejich šestnáctce. A tam se prostě rozhoduje,“ dodal Racko.

„Vratimov nám dnes výhru ulehčil svým lehkovážným přístupem a jsem rád, že toho kluci využili. Zápas jsme měli až na pár momentů pod kontrolou a zaslouženě zvítězili a doufám, že jsme se tím dobře naladili na poslední domácí zápas s Vrchovinou,“ řekl po utkání hostující trenér Jan Šimáček.

Celou sezonu zakončíme v sobotu 11. června, a to na hřišti v Kroměříži. Utkání začne v 17.00 hodin. Držme klukům palce!!

FC VRATIMOV – FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:4 (0:2)
Branky: 58. Igbinoba – 20. a 56. Dolejš, 2. Nedvěd, 60. Plichta. Rozhodčí: Macrineanu – Vejtasa, Ehrenberger. ŽK: Igbinoba (V). Diváci: 46.
Vratimov: Sýkora – Klejnot, Nemšovský (62. Piskoř), Igbinoba, Hajnoš – Skwarczek (73. Hammer), Dziuba – Hladík, Wojatschke (56. Roháček), Trmal – Varadi (56. Zbavitel). Trenér: Filip Racko.
Velké Meziříčí: Dubec – Bouček (74. Mar. Malata), Sysel, Mucha, Vašíček – Dolejš, Puža, Šuta (86. Kolář), Nedvěd – Mir. Malata (74. Vošmera), Plichta (62. Pavlík). Trenér: Jan Šimáček.