Bzirský: Na tu standardku jsem si fakt věřil

Proti zlínské rezervě otevřel MARTIN BZIRSKÝ skóre zápasu a i on se tak gólově podílel na kanonádě, kterou jsme mladé ševce doma porazili 4:1. Šestadvacetiletého záložníka jsme se tak po utkání zeptali na pár otázek.

Ještě než přišel v zápase tvůj gólový moment, tak jste si vypracovali dvě velké tutovky, které jste neproměnili. Jak jsi vlastně viděl úvod sobotního zápasu ty na hřišti?

My si před utkáním říkali, že proti nám nastoupí mladý manšaft, takže musíme hrát hodně aktivně. Právě z této aktivity pak vyústily ty dvě šance, které jsme měli (mluví se o šancích Teplého s Hladíkem, pozn. red.). Z toho pohledu ten začátek byl z naší strany perfektní. Jenže nedáme to a pak se zbytečně trápíme. Naštěstí jsem nějak ten přímák trefil a bylo to lepší, jenže nastoupíme do druhého poločasu a inkasujeme naprosto laciný gól. Tohle je pořád stejné. Už v minulém zápase jsme druhou půli nezačali vůbec dobře. Tohle musíme do budoucna určitě zlepšit.

Vraťme se ještě k tvému gólu. Ona to byla spíše situace pro leváka, to sis na tu standardku tak věřil?

Jako věřil jsem si hodně, jelikož na tréninku se těm standardkám věnuji a zkouším to. Teď jsem se soustředil jen na to, abych trefil bránu. Ten gólman pak neměl šanci, i když to v podstatě letělo doprostřed brány.

Kromě té situace z úvodu druhého poločasu jste zlínské mladíky drželi zkrátka. S defenzívou bude nejspíš spokojenost. Souhlasíš?

Jo, musím tým pochválit. Směrem dozadu jsme byli fakt kompaktní. Ty chyby, které jsme dělali v Blansku, tak jsme si na ně teď dali pozor. Asi jsme si vzali k srdci trenérova slova (smích). Každopádně ta hra směrem dozadu byla už lepší, což je pro další anše zápasy důležité. Ve středu obrany máme dva cizince, takže ta komunikace je těžší, ale teď už to bude jen lepší a lepší.

Ševce jste porazili vysoko 4:1, čímž jste určitě potěšili hlavně diváky, kteří na zápas v hojném počtu dorazili…

Teď jsme nesmírně spokojeni, že to takhle vyšlo. Jak říkáš, hlavně kvůli těm lidem, co přišli. Přeci jen jsme vůbec nevěděli, jak nás místní přijmou po tom přesunu z Frýdku-Místku. Lidi fandili, viděli čtyři góly v soupeřově brance, tak snad se jim to i líbilo (smích).

Je to pořád jen začátek sezony, ale se ziskem šesti bodů musí být v kabině také spokojenost?

Už jak jsem střídal a přišel pak na lávku, tak jsem říkal, že je to super, že to tak zvládáme. Náš tým se tvořil za nějakého toho pochodu, byli jsme v očekávání, jak to vůbec bude. Po vystřídání jsem pak měl prostor pozorovat naší hru a musím říct, že tam byly fakt super fotbalové věci. Tým máme hodně kvalitní, takže nemám vůbec strach. Ale zisk šesti bodů jsem opravdu nečekal.

Teď nás čeká duel v Novém Městě na Moravě, které možná trochu překvapivě zvítězilo v Hlučíně. Co k sobotnímu zápasu?

Tak to překvapilo i mně. Hlučín před sezonou docela posílil, nečekal bych v tomhle zápase jejich ztrátu. Pro nás je ale možná lepší, že tam Vrchovina vyhrála, jelikož kdyby prohráli podruhé za sebou, museli by hrát doma úplně na krev. A všichni jsme si v kabině vědomi, že se u nich hraje hodně špatně. Bude to boj, my se musíme v týdnu na zápas pořádně připravit. Teď máme docela napěchovaný program, kdy pak hrajeme doma pohár a následně hned v Hlučíně. Bude to náročné, ale uvidíme. Musíme hrát zodpovědně odzadu, nedělat chyby, no jelikož si ty šance vytvořit umíme, pak už jen to správně trefit.