📷 🎥 Blansku jsme nadělili čtyři branky

Ve středečním odpoledni se na našem hřišti dohrávalo 18. kolo, které jsme na úvod jarní odvetné části kvůli nezpůsobilému terénu nemohli odehrát. Do Vratimova zavítal tým Blanska, který nám chtěl vrátit porážku z podzimu, když jsme na hřišti soupeře udeřili až v nastaveném čase a odvezli jsme si z jihu Moravy šťastnou výhru 1:0.

Úvod zápasu se nám vydařil. Už po šesti minutách hry našel Elbel z levé strany volného Varadiho, tomu však jeho následnou ránu tečovali hostující zadáci na rohový kop. K jeho zahrání se postavil tradiční exekutor našich standardních situací – Michal Skwarczek, který poslal před soupeřovu branku prudký centr. Odražený míč se následně dostal k Wojatschkemu, který před sebou propálil vše – 1:0. Po čtvrthodině hry převzali na chvíli iniciativu blanenští fotbalisté a blízko vyrovnání byl jejich kapitán Tomáš Machálek. Tomu ale skálopevná obrana domácích zadáků nedovolila úspěšně zakončit. Ve 26. minutě pálil na gólmana Vitáska aktivní Kuba Teplý, který se na jaře poprvé vrátil po zranění do základní sestavy. Hostující brankář stačil ale střelu našeho kanonýra vyrazit na rohový kop. A z něj znovu mohlo udeřit, tentokráte prováhal velmi dobrou příležitost na zadní tyči číhající Elbel.

„Dnes jsme chtěli odčinit naší poslední domácí porážku s Hlučínem, což se nám i podařilo. Do utkání jsme vstoupili aktivně, byli jsme na míči, soupeř se držel v bloku a snažil se hrozit po brejkových situacích. Měli tam nějaké dvě šance po standardkách, ale ty jsme dokázali přečkat. Co nás může mrzet, že jsme v prvním poločase vstřelili jen jednu branku,“ komentoval průběh prvního dějství domácí trenér Filip Racko.

Rozhodnutí padlo po změně stran, kdy jsme Jihomoravanům nasázeli další tři branky. Ono ne nadarmo se říká, že bez vstřeleného gólu nemůžeš vyhrát. A Blanenští se momentálně potýkají se střeleckou impotencí, vždyť neskórovali už ve třech po sobě jdoucích zápasech.

Deset minut po přestávce se domácí příznivci radovali podruhé. Brankář Střálka poslal dlouhý balón na polovinu soupeře, hostující obrana trošku zaspala a nechala pláchnout Kubu Teplého, který si to pádil na osamoceného Vitáska. Ještě před blanenským gólmanem posunul Teplý míč na lépe postaveného Varadiho, který neměl žádný problém poslat míč do opuštěné branky soupeře – 2:0. Tento gól nás dokázal uklidnit a bylo jen otázkou času, kdy se klukům podaří vstřelit třetí gól. A ten přišel deset minut před koncem zápasu. Po kombinaci před velkým vápnem hostů narazil Duda míč Teplému a ten přihrávkou na zadní tyč vybídl ke skórování Hrušku – 3:0.

Radost domácích hráčů, ale i příznivců, ještě nestačila odeznít a už jsme tu měli další změnu skóre. Igbinoba vyhrál na vlastní polovině hřiště hlavičkový souboj, míč se vrátil mezi blanenské obránce, kteří nezachytili náběh Lukáše Dudy a ten své sólo nejprve zakončil střelou do vybíhajícího brankáře Vitáska. Míč se však znovu odrazil k našemu záložníkovi a Duda na druhý pokus míč dopravil přesně tam, kde jsme si to všichni přáli – 4:0.

„Myslím si, že je to naše naprosto zasloužené vítězství,“ radoval se po zápase trenér Racko. „Zápas jsme měli jasně v režii, byli jsme od samého začátku fotbalovější. Kluci se neustále snažili hrát směrem dopředu. Po změně stran jsme snad kromě jednoho rohu, kdy soupeř mohl snížit na 2:1, hosty k ničemu nepustili. Kdo dnes na utkání zavítal, určitě nelitoval. Zápas se mu musel líbit. Byl totiž oboustranně fotbalový, žádné takové bouchání,“ podotkl domácí kouč, který si pochvaluje jarní formu svého mužstva. „Máme teď čtyři výhry z pěti odehraných kol, což je určitě výborné. Příští týden nás čeká zápas ve Znojmě, kde budeme chtít tuto formu potvrdit,“ přeje si Filip Racko.

O víkendu má A tým ve třetí lize sice volno (odstoupení Dolního Benešova ze soutěže), ale bez zápasu hráči nebudou. V pondělí 11. dubna se totiž od 16.30 hodin postavíme na domácím trávníku ukrajinskému týmu FK Polissja Žytomyr. „V tomto utkání dáme příležitost hráčům širšího kádru,“ naznačil plány se sestavou vratimovský trenér.

FC VRATIMOV – FK BLANSKO 4:0 (1:0)
Branky:
6. Wojatschke, 55. Varadi, 80. Hruška, 82. Duda. Rozhodčí: Dudek – Matějek, Macrineanu. ŽK: Dziuba, Nemšovský – Šíp. Diváci: 156.
Vratimov: Střalka – Klejnot, Igbinoba (82. Moravec), Nemšovský, Elbel – Skwarczek, Dziuba – Hladík (63. Hruška), Teplý (82. L. Kundrátek), Wojatschke (82. Chlopek) – Varadi (67. Duda). Trenér: Filip Racko.
Blansko: Vitásek – Chyla (72. Lick), Černý, Feik, Šíp – Zúbek – Todorič (46. Štencl), Alexa, Machálek (69. Fiala) – Tulajdan (86. Fojt). Trenér: Petr Vašíček.