Benjamínky čeká o víkendu mezinárodní turnaj

Po roční odmlce se ke slovu znovu přihlásil mezinárodní fotbalový turnaj určený pro kategorii přípravek, tzv. VISEGRAD CUP (v minulosti se hrával turnaj pod názvem MORAVSKOSLEZSKÝ CUP).

I letos se do Kravař, kde se turnaj koná již poosmé, sjede dvacítka přihlášených týmů ze čtyř evropských zemí. Kromě českých účastníků, přivítají pořadatelé také celky ze Slovenska, Polska a Maďarska. Jelikož se v loňském roce turnaj uskutečnit nemohl, jsou stále ještě obhájcem posledního vítězství z roku 2019 mladí fotbalisté slovenského Trenčína. Druzí tehdy skončili kluci z polského Zaglebie Lubin a na bronzový stupínek vystoupali hráči pražské Sparty. Letošního ročníku se poprvé v historii zúčastní také benjamínci z Vratimova, které tak v základní skupině čekají hodně zajímavé souboje, jako například s týmem belasích (ŠK Slovan Bratislava), se Sigmou Olomouc, ostravským Baníkem, ševci ze Zlína, ale třeba také duel s maďarskou akademií Lurkó UFC. Zkrátka, kluci se mají určitě nač těšit.

„Na turnaj se samozřejmě všichni těšíme. Kluci si totiž užívají každý turnaj, ale na rovinu si musíme přiznat, že tohle bude pro nás všechny těžká písemka. Nejsme úplně kompletní, jelikož některé kluky máme ještě na prázdninách a konkurence, která nás tam čeká, tak je bohužel o parník před námi, to si musíme přiznat. I tak si jdeme zápasy a atmosféru určitě užít, chceme zabojovat o co nejlepší výsledek a hlavně reprezentovat Vratimov,“ sdělil před víkendovým turnajem jeden z trenérů vratimovské přípravky Tomáš Hrdý.

Pojďme si ještě účastníky turnaje představit….

Ve skupině A si mezi sebou zahrají týmy:

AS Trenčín (Slovensko), SK Sigma Olomouc modří, MFK Kravaře, FK Slavia Opava, MFK Skalica (Slovensko), MFK Vítkovice, FK Krnov, Liptovský Mikuláš (Slovensko), KS Unia Raciborz (Polsko) a Sleza Wroclaw (Polsko).

Ve skupině B, kde jsi i naši benjamínci, se představí celky:

ŠK Slovan Bratislava (Slovensko), SK Sigma Olomouc bílí, FC Baník Ostrava, FC Fastav Zlín, Slezský FC Opava, FC Vratimov, FC Hlučín, Lurkó UFC (Maďarsko), TJ Sokol Slavkov, TJ Valašské Meziříčí.

Program – sobota 28. 8.:
Olomouc bílí – Vratimov (9.40, hř. A)
Vratimov – Slavkov (10.20, hř. B)
Lurkó UFC – Vratimov (11.00, hř. B)
Zlín – Vratimov (11.40, hř. A)
Hlučín – Vratimov (13.00, hř. B)
Opava – Vratimov (14.00, hř. B)
Vratimov – Baník OV (15.00, hř. B)
Val. Meziříčí – Vratimov (16.00, hř. C)
Vratimov – Sn. Bratislava (17.00, hř. B)

Program – neděle 29. 8.:
zápasy o umístění (od 8.30 – do 14.35 h)
vyhlášení (od 15.00 – do 15.40 h)

SLOVO ŘEDITELE TURNAJE – p. ANDREASE DRASTÍKA

Tento turnaj bude pro děti ročníku 2011 a mladší. Letos se k nám sjely opět týmy ze čtyř zemí a s nadsázkou můžeme akci nazvat malým mistrovstvím střední Evropy. Po dva dny na vás čeká maraton zápasů, snažili jsme se vytvořit pro vás nejlepší podmínky, aby se každý hráč cítil v Kravařích dobře. Naše akce má také charitativní nádech, během dvou dnů budeme prodávat sportovní knihy a proběhne dražba sportovních dresů. Výtěžek putuje na dětské oddělení Slezské nemocnice
v Opavě a na domov pro seniory v Kravařích. Věřím, že turnaj bude pro všechny aktéry příjemným zpestřením konce prázdnin. Člověka zahřeje u srdce, když vidí na jednom místě tolik malých fotbalistů, kteří jsou plní neskutečných emocí, a pro které je hra pořád zábavou. Vím, že jste tady přijeli bojovat o co nejlepší umístění, ale výsledky jsou až na druhém místě. Přeji si, abyste měli radost z fotbalu, našli si nové kamarády a abychom se všichni tady cítili jako jedna velká fotbalová rodina. Závěrem bych vám chtěl popřát co nejvíce krásných zápasů, radosti, mnoho úspěchů v novém školním roce a až budete někteří z vás třeba hrát Ligu mistrů, abyste si na turnaj v Kravařích vzpomněli. Na závěr chci poděkovat všem, kteří nám s organizací této akce pomohli, zvláště všem sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla v takovém rozsahu uskutečnit.