Béčko se výhrou dostalo na druhé místo

Na tento důležitý zápas se kluci z B týmu soustředili celý týden. V souboji s albrechtickým Baníkem šlo totiž o hodně. O druhou příčku v tabulce. Jenže proti nám stál opravdu hodně silný soupeř, který navíc třináct utkání v řadě neprohrál.

Vratimov začal na hřišti soupeře tím nejlepším možným způsobem. Už po dvou minutách hry se dokázala prosadit posila z třetiligového A mužstva, Jakub Teplý – 0:1. Domácí sice po půlhodin hry srovnali, ale čtyři minuty před pauzou nám vrátil jednobrankové vedení Chlopek.

„Vstup do zápasu byl z naší strany výborný a hned krátce po úvodním hvizdu se nám povedlo jít do vedení díky Teplého gólu. V prvních dvaceti minutách jsme měli i další šance, kde jsme mohli přidat další branky a zároveň se tak uklidnit. Poté tempo naši hry trochu opadlo a zápas se vyrovnal. Domácí měli také své příležitosti a jednu z nich, kdy jsme udělali zbytečnou chybu z které vyplynula rychlá brejková situace, využil. Nicméně jsme se z vyrovnávací branky nijak nesložili a i nadále byli nebezpeční. Do přestávky se nám povedlo utkání dát vítěznou branku, kdy Chlopis utekl a přehodil jejich gólmána,“ hodnotil první polovinu střetnutí vratimovský trenér Radim Pešek.

Důležité vítězství jsme pak pečetili v samém závěru zápasu, když domácího gólmana Grádka překonal Vojta Wojatschke. „V šatně jsme si řekli, že nemůžeme být příliš pasivní, že se nám to může vymstít. Bohužel ze začátku druhé půle mi to přišlo, jako bychom měli strach o výsledek. Domácí nás zatlačili a měli tam pár nebezpečných situací, dokonce nastřelili i tyčku. My jsme hrozili spíš z rychlých protiútoků, ale bohužel nám scházela přesnost, a to buď v zakončení, nebo v předfinální fázi. Utkání jsme určitě mohli rozhodnout daleko dříve. Naštěstí těsně před konce se Vojtovi Wojatschkemu povedlo navýšit naše vedení a konec zápasu jsme si už pohlídali,“ těšilo Peška, který ještě dodal. „Za neděli musím všechny kluky pochválit za bojovnost a za jejich nasazení, které v zápase předvedli. Bylo to strašně těžké utkání a o to více chutná. Kdo se byl podívat, určitě nelitoval,“ řekl vratimovský kouč B týmu.

Tyhle získané body musíme potvrdit v následujícím zápase, kdy v domácím prostředí budeme hostit fotbalisty z Dobratic. Utkání je na programu v sobotu 21. května s výkopem v 16.30 hodin.

FK BANÍK ALBRECHTICE – FC VRATIMOV B 1:3 (1:2)
Branky: 33. Chumchal – 2. Teplý, 41. Chlopek, 88. Wojatschke. Rozhodčí: Kolarský – T. Boráň, Petroš. ŽK: Kociolek – Chlopek, Trmal, Zbavitel, Hrdý. Diváci: 350.
Albrechtice: Grádek – Hovůrka, Vagner (56. Michejda), Kociolek, M. Žyla, D. Žyla, Cieslawski (82. Grabowski), Izaiáš, Chumchal, Golasowski, Přeček. Trenér: Dušan Kohút.
Vratimov B: Müller – Brezula (72. Hrdý), Hammer, Smilowski, Piskoř – Wojatschke, Trmal – Chlopek, Teplý (88. P. Štromp), Mikšovič (70. Vojtek) – Zbavitel. Trenér: Radim Pešek.