Béčko po změně stran ztrátu dohnalo, bere ale jen bod

Víkendový domácí duel s Dobraticemi jsme nezačali nejlépe. Už ve 4. minutě se totiž hosté ujali brzkého vedení, když autorem branky byl Skotnica. Tentýž hráč pak těsně před přestávkou zvyšoval vedení Dobratic již na 0:2. „V prvním poločase jsme se nedokázali vyrovnat s obranným blokem soupeře, bylo tam málo nabídky a pohybu. Když už jsme se dostali do zakončení, tak jsme to řešili špatně, nebo chybělo pár centimetrů. Udělali jsme dvě chyby, které soupeř využil,“ hodnotil první část střetnutí domácí trenér Radim Pešek.

Do druhého poločasu domácí pak stáhli hru na tři obránce a do útoku vysunuli Hrdého, který svou postavou budí respekt. „To střídání se povedlo. Tomáš zařídil vyrovnání, když první branku sám vstřelil a druhou pak připravil pro Vojtu Wojatschkeho. Třetí gól se nám už přidat nepovedlo,“ mrzelo Peška. I tak může být vratimovský B tým za remízu spokojen. „Dnes třeba zahráli pod své možnosti kluci, na které je obvykle spoleh a táhnou nás ať už svými góly, nebo svou prací v defenzivní činnosti. To je prostě fotbal a není zapotřebí věšet hlavy,“ řekl vratimovský trenér. „Na závěr jedna pozitivní informace. V tuto chvíli, kdy zbývají do konce soutěže čtyři kola, máme na svém kontě 72 vstřelených branek, což je nejvíce za posledních minimálně dvacet let! Za tohle patří klukům velké uznání. Věřím, že v těch čtyřech zápasech dáme ještě hodně gólů a na konci budeme mít také nejvíce bodů, i přesto, že nám budou chybět dva zápasy. To je náš cíl do konce soutěže,“ naznačil nejbližší plány Pešek.

Béčko bude o víkendu hrát venku, a to ve Starém Městě. Utkání bude prestižní určitě pro dvojici Smilowski – Roháček, která k nám přišla v zimě právě z týmu soupeře. Dodejme ještě, že zápas se hraje v sobotu 28. května s výkopem v 17.00 hodin.

FC VRATIMOV B – TJ DOBRATICE 2:2 (0:2)
Branky: 66. Hrdý, 67. Wojatschke – 4. a 43. Skotnica. Rozhodčí: Jurajdová – Čecháček, Revaj. ŽK: Stříž, Mitrenga (oba D). Diváci: 65.
Vratimov B: Müller – Brezula (46. Hrdý), Hammer, Smilowski, Piskoř – Wojatschke, Trmal – Chlopek, Roháček, Mikšovič (77. Vojtek) – Zbavitel (65. P. Štromp). Trenér: Radim Pešek.
Dobratice: Bocek – Lýsek, Kohut, Skotnica, Stříž – L. Somr, Moják, Marián Causidis, Šimeček (81. Pařenica) – Bařina (90. Hlaváč), Mitrenga. Trenér: Marián Korabík.