Béčko odehrálo parádní druhý poločas

Utkání dvou rozdílných poločasů. „Těch prvních třicet minut to nebyl z naší strany vůbec dobrý výkon,“ láteřil trenér B týmu Radim Pešek. „Sice jsme se dokázali dostávat do šancí, ale také jsme svým nedůrazem a nedostatečným pohybem, věnovali soupeři nebezpečné situace před naší brankou. Výsledkem toho pak byla vedoucí branka Smilovic,“ řekl Pešek. O první gólový zápis střetnutí se postaral ve 24. minutě domácí Przyczko. „V poslední čtvrthodině první půle jsme přeci jen naší hru zlepšili a domácí dostali pod tlak, z čehož pak pramenila vyrovnávací branka Chlopka. Místo toho, abychom se pak uklidnili, tak jsme opět nepochopitelně začali zmatkovat a soupeři tak nabídli sérii rohových kopů,“ vrátil se ke konci prvního poločasu vratimovský kouč. No a právě z poslední standardky, kdy se už nastavovala druhá minuta, padl druhý gól do naší sítě, o který se postaral Klimas. „Ta branka byla opět odrazem důrazu soupeře, se kterým jsme se nedokázali celý první poločas srovnat,“ zdůraznil Pešek.

Druhá pětačtyřicetiminutovka ale vyzněla jasně pro naše barvy. „O přestávce byla v kabině docela bouřka, která nám však pomohla. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a začali jsme vyhrávat osobní souboje, z nichž pak pramenily i naše šance. Domácí tým jsme zamkli na jejich polovinu a postupně jim nasázeli pět branek. Za druhý poločas musím všechny kluky pochválit. K ochotě podstoupit osobní souboj jsme přidali také i herní kvalitu a nakonec jasně vyhráli. I přes jednoznačný výsledek ale musím říct, že se nerodil opravdu lehce. Kluky jsem už před utkáním upozorňoval na to, že je tady hodně malé hřiště a zápasy jsou spíše o osobních soubojích a důrazu, což se zejména v tom prvním poločase potvrdilo,“ ohodnotil střetnutí hostující trenér.

„Už v sobotu nás čeká těžké utkání, kdy se střetneme doma s Albrechticemi. Věřím, že navážeme na náš výkon z druhého poločasu a již od začátku utkání půjdeme za vítězstvím,“ přeje si Radim Pešek. No a my věříme, že si na zápas najdou cestu i vratimovští fanoušci, zvláště, když A tým má svůj duel s béčkem ostravského Baníku přehozen na stadion soupeře. Takže duel s Baníkem Albrechtice sehraje naše béčko v sobotu 25. září od 15.30 hodin.

SC SMILOVICE – FC VRATIMOV B 2:6 (2:1)
Branky: 24. Przyczko, 45+2. Klimas – 37. Chlopek, 56. V. Trmal z pk, 47. P. Štromp, 66. Baďura, 86. V. Trmal, 90. Mokroš. Rozhodčí: Machala – Klečacký, Mitura. ŽK: Cymorek, Kocur – Chlopek. Diváci: 60.
Smilovice: Cymorek – Kisza, Kocur, Dytko (59. Máj), Cienciala, Vlachovič, Míra (85. Walach), Michalek (68. Hrbáček), Kohut (68. Kotas), Przyczko, Klimas. Trenér: Jakub Štvrtňa.
Vratimov B: J. Štromp – Mokroš, Mikulenka, Slota, Piskoř – Stibor (33. P. Štromp), Stuchlík (68. Brezula) – Hammer, V. Trmal, Chlopek (82. M. Osvěčík) – Baďura. Trenér: Radim Pešek.