Baník jsme zdolali znovu po čtyřech letech

Posledním zápasem, ve kterém se nám podařilo nad albrechtickým Baníkem zvítězit, byl duel na jejich půdě (tehdy to skončilo 3:0 pro nás). To byl však duben roku 2017, od té doby jsme se pak s tímto soupeřem potkali ještě třikrát, ale na tříbodovou radost jsme nedosáhli. Až teď.

„Do zápasu jsme vstoupili docela dobře. Hned z kraje utkání jsme byli aktivní a vypracovali si poměrně dost brankových příležitostí a dvě z nich proměnili. Do dvacáté minuty mohlo být celé utkání prakticky rozhodnuto. Nevím čím to bylo, ale pak jsme úplně přestali běhat a naše hra byla hodně laxní. Albrechtice toho využily a také začaly mít své velké šance, včetně pokutového kopu, který neproměnily. Bohužel jsme si pak nepohlídali rohový kop a hosté snížili. Ty góly, co dostáváme, plynou z naší nedůslednosti a stále se opakují. Na tom budeme muset zapracovat,“ řekl domácí trenér Radim Pešek.

Pro něj samotného bylo utkání s Baníkem trochu prestižní, vždyť v dresu soupeře nastoupil jeho bratranec Jiří Pešek.

Po změně stran jsme soupeři přidali další dva góly a zaslouženěj jej tak porazili 4:1. „Druhý poločas byl takový, že do šancí se dostávaly oba týmy. Ten zápas mohl skončit hodně divokým výsledkem. Naštěstí se nám povedlo dát třetí gól, který už nás trošku uklidnil. V závěru jsme přidali ješte jednu pojišťujíci branku a zviťezili,“ radoval se po konečném hvizdu vratimovský kouč. „Bylo to ale takové zvláštní utkání. Na to, že se potkaly týmy, které každý rok jsou ve vrchních patrech tabulky, tak úroveň zápasu tomu neodpovídala. S výkonem svého mužstva také nemůžu být spokojen. Mrzím mě, že zatím nedokážeme udržet konstantní výkon po celých devadesát minut a střídáme lepší pasáže s těmi slabšími. Každopádně máme tři body a za ty jsme rádi. Jsme v kontaktu s čelem tabulky, a to je pro nás motivace do další práce,“ uzavřel hodnocení zápasu Pešek.

Následující kolo odehrajeme v Albrechticích, našim soupeřem už ale nebudou fotbalisté místního Baníku. Svůj domácí stánek tam má totiž přechodně mužsvo TJ Dobratice. Utkání je na pořadu v sobotu 2. října od 15.00 hodin.

FC VRATIMOV B – FK BANÍK ALBRECHTICE 4:1 (2:1)
Branky: 9. Slota, 16. Chlopek, 59. P. Štromp, 88. Brezula – 27. Cieslawski. Rozhodčí: Galásek – T. Boráň, Lukašík. ŽK: Mokroš, V. Trmal, Sýkora – Kubiena. Diváci: 105.
Vratimov B: Sýkora – Mokroš (46. Brezula), Slota, Demianenko, Piskoř – Mikulenka (66. Stibor), Stuchlík (46. P. Štromp) – Hammer, V. Trmal, Chlopek (75. M. Osvěčík) – Avetisjan (69. Michalčák). Trenér Radim Pešek.
B. Albrechtice: Gradek – Hovůrka (31. Šiška), Kociolek, Kubiena, M. Žyla (69. Koňczyna), D. Žyla, Dorozlo (61. Šlampjak), Cieslawski, J. Pešek, Chumchal, Kolasowski. Trenér: Dušan Kohút.