Ani na druhý pokus jsme Brod nezdolali

Po třech porážkách v řadě jsme se v domácím prostředí postavili proti fotbalistům z Uherského Brodu. Do základní sestavy se vrátil Varadi s brankářem Střalkou, naopak do konce sezony nám už bude chybět obránce Moravec, který má za sebou operaci kolene. Do zápasu nezasáhl ani krajní záložník Duda. V plné sestavě k nám nedorazil ani soupeř, kterému po minulém zápase vypadli ze sestavy Sklenář s Josefíkem.

Jako první se do černého trefili hosté. To běžela 16. minuta, kdy se za naší obranou ocitl Michalec, který pohotově otevřel účet zápasu – 0:1. „Věděli jsme, že nás čeká hodně nepříjemný soupeř, který pouze brání a nakopává míče, o které pak svádí souboje. Na tohle vše jsme se v týdnu připravovali. Od začátku zápasu jsme byli více na míči, bohužel jsme z jednoho dlouhého nákopu za obranu dostali gól. Já bych jej označil za docela laciný. Branka pak samozřejmě hostům hrála do karet, kdy začali ještě více bránit a natahovat čas. My jsme v první půli byli pomalí, vždy jsme měli o ten dotyk navíc. Ani jsme neměli potřebný důraz a vůli se v šestnáctce více obětovat. Bylo tam pár závarů, ale do branky jsme nic dotlačit nedokázali,“ řekl k průběhu prvního poločasu domácí trenér Filip Racko. „Soupeř hrozil postupnými útoky i ze standardních situací, ale v první půli moc nebezpečný nebyl,“ řekl k první půli hostující kouč Milan Onda.

„O přestávce jsme si řekli, že musíme být trpěliví, že ta šance určitě přijde. Že musíme zvýšit ve vápně agresivitu. Brod hrál snad na třiceti metrech před svou bránou, což bylo ještě těžší se k nim nějak dostávat. Nic se nesnažili vymýšlet. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedali je,“ štvala herní destrukce soupeřova týmu Racka, který v samém závěru šel do rizika, když vzadu ponechal pouze dva zadáky. „Ke konci jsme hráli už jen na dva obránce, kdy jsme vysunuli dopředu Igbinobu. Oni pak z takového polobrejku utekli a my po faulu šli do deseti. Z penalty následně soupeř zvýšil na 0:2, ale nám se hned vzápětí podařilo snížit. Dost času se nastavovalo, ale Brod si to už doležel a dohrál zkušeně,“ řekl vratimovský stratég. „Prohráli jsme počtvrté za sebou, což je pro nás určitě nepříjemné. Teď nás čekají obrovsky těžké zápasy v Uničově a s béčkem Olomouce. My se musíme vzchopit a snažit se uhrát nějaké překvapivé body. Konec sezony se blíží, určitě nechceme, aby ta nepříznivá série stále narůstala,“ přeje si Racko.

Samozřejmě, že na hostující straně panovala po zápase daleko větší spokojenost. „Jsme spokojeni. Domů vezeme nejen vítězství, ale hlavně záchranu, kterou jsme si zajistili sami a nemusíme se tak spoléhat na někoho jiného. Věděli jsme, že když ve Vratimově uspějeme, máme to jisté, což se potvrdilo. Posledních pět kol můžeme odehrát relativně v klidu a můžeme se začít chystat na novou sezonu. To ale neznamená, že závěr vypustíme. Naopak, máme nějaké své cíle a chceme v tabulce skončit co nejvýš,“ zdůraznil trenér ČSK Martin Onda.

Nás v následujícím týdnu čekají dva zápasy na hřištích soupeřů. Nejprve se představíme ve středu 25. května od 17.30 hodin v Uničově, poté nás čeká souboj s vedoucím celkem soutěže, béčkem prvoligové Sigmy Olomouc. Toto utkání se odehraje v sobotu 28. května od 10.15 hodin na Andrově stadionu.

FC VRATIMOV – ČSK UHERSKÝ BROD 1:2 (0:1)
Branky: 89. Teplý – 16. a 88. z pk Michalec. Rozhodčí: Mankovecký – Mojžíš, Dudek. ŽK: Hladík, Varadi, Igbinoba, Wojatschke, Racko (trenér), Dziuba, Roháček – Košák, Michalec, Pavlíček, Mančík, Jícha. ČK: 87. Nemšovský (V). Diváci: 117.
Vratimov: Střalka – Klejnot, Nemšovský, Igbinoba, Elbel – Dziuba, Skwarczek – Hladík, Wojatschke (68. Roháček), Hajnoš (60. L. Kundrátek) – Varadi (68. Teplý). Trenér: Filip Racko.
Uh. Brod: Jícha – Flasar (60. Švrček), Vrága, Pavlíček, Košák – Michalec (97. Kratochvíl), Lorenc, Malenovský (80. Nevařil), Šmatelka (60. Venený), Gettler (80. Mančík) – Strachoň. Trenér: Martin Onda.