„A“ mužstvo: Zasloužené tři body z Dobratic – (video)

TJ Dobratice  –  FC Vratimov   0:3   (0:1)

Branky: 43´a 90´Trmal, 68´Pešek

Sestava: Kubala – Stuchlík, Šimek, Škorík (78´Macák), Pešek – Tříska T. (79´Sáblík), Valenčin, Osvěčík, Pohludka (88´Bandy) – Pařenica (90´Tříska A.), Trmal

Fotbalisté Vratimova zajížděli v sobotu 8.dubna ke svému třetímu jarnímu utkání na hřiště Dobratic a odjížděli hodně spokojeni. Zápas samotný měl ovšem velmi průměrnou úroveň a šancí mnoho k vidění nebylo. Domácí to povětšinou zkoušeli na Davida Kubalu v brance Vratimova z dálky a nepřesně. Hosté byli ve svých útocích nebezpečnější, ale ani jim se dlouho nevedlo ztéci Dobratickou branku. Největší šanci domácích v první půli, kdy se ve 41 minutě ani po dvou dorážkách nedokázali Dobratičtí střelci prosadit, zlikvidoval bravurními zákroky, společně se stoperem Škoríkem, hostující gólman Kubala. Naopak o dvě minuty později, ve 43 minutě se utopil v kličkách domácí Skotnica a vratimovský stoper Šimek nasesrvíroval krásný pas na rozběhnutého Trmala, který si ještě v brejku stačil pohrát s doběhnuvším obráncem i brankářem a nasměroval míč do sítě. Druhou půlku začali domácí náporem, ale všechny jejich pokusy se míjely účinkem. Vratimovští naopak čekali na chybu soupeře a vyráželi k rychlým protiútokům. V 56 minutě uviděl po zákroku na hostujícího Pohludku druhou žlutou kartu, a tedy i následnou červenou domácí Somr a Dobratice tak museli dohrávat o jednoho muže v poli méně. Tento moment je paradoxně ještě více semknul a na dlouhé minuty zatlačili hosty před vlastní šestnáctku s touhou vyrovnat. Bohužel pro domácí, se jim žádnou z akcí nedařilo dotáhnout do vážnější koncovky a na Dobratických borcích byla znát určitá míra frustrace, ze které pramenily někdy až hraniční fauly. Vratimovští ale místo oplácení odpověděli tím nejlepším možným způsobem, brankou. V 68 minutě zahrával Valenčin, po dalším z ostrých zákroků na Osvěčíka z poloviny hřiště trestný kop a míč, na který špatně vyběhnuvší domácí gólman Tesarčík nedosáhnul, prodloužil do sítě hostující Pešek a poslal Vratimov do dvoubrankového vedení . V 78 minutě musel nuceně vystřídat vratimovský stoper a pilíř obrany Ondřej Škorík, kterého nešetrně v souboji o míč atakoval domácí kapitán Causidis. Na domácích hráčích byla sympatická snaha něco s výsledkem udělat a alespoň snížit, čímž se otevírala okýnka v jejich obraně. V 90 minutě se po standardní situaci domácích a vyraženém míči Kubalou dobře zorientoval střídající vratimovský Bandy, který vyslal do brejku Pařenicu, jež předložil krásnou časovanou přihrávku Osvěčíkovi, ten před bezmocným domácím gólmanem ještě posunul na Trmala a pro vratimovského snajpra už nebyl problém uklidit míč do sítě. Vratimovští si tak odvážejí z Dobratic zasloužené vítězství 0:3.

Hodnocení trenéra J.Hořínka:

„ Dnes jsme předvedli bojovný týmový výkon, podpořený dobrou hrou v obranné fázi a domácím toho moc nedovolili. Ve druhé půlce jsme pod dojmem červené na pár minut přenechali aktivitu na domácích kopačkách a přestali být aktivní…Hodně nám pomohla druhá branka, kterou jsme ten tlak otupili. Mrzí mě jen zranění Ondry Škoríka. Doufám, že se dá co nejdříve dohromady. Všechny kluky ale musím za dnešní výkon pochválit…“